МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом
 

 

Завідуючий кафедрою:

Олійник Валентина Василівна

кандидат педагогічних наук, доцент

Контактна інформація:
29015, м. Хмельницький, Проспект Миру, 101 А,
3-й поверх, аудиторії № 311 тел. 78-94-32
E-mail:    

Інформація для Абітурієнтів

Історія кафедри

Кафедра психології була створена у 2006 році на основі кафедри психології та соціально-гуманітарних дисциплін. Пізніше кафедра зазнавала реорганізації, та з 2015 року вона знову існує як самостійний підрозділ.

          Тема науково-дослідної роботи кафедри - «Закономірності становлення професійної та особистісної ідентичності майбутнього фахівця – психолога».

Кафедра забезпечує викладання 43 дисциплін і є випускаючою зі спеціальності «Психологія».

       Відповідно до напрямів реформування ринкової економіки в Україні, темпів розвитку підприємницьких структур, корпоративних форм управління, зміною організаційних, управлінських, соціально-економічних відносин в системі управління, кафедра бере участь у формуванні  перспективних шляхів розвитку напряму «Психологія». Особлива увага звертається на формування професійної спрямованості студентів, яка є системоутворюючим фактором підготовки професійного психолога. Також, безумовно важливим є практичний підхід до навчання, що реалізується кафедрою; можливість навчатись у професіоналів, які постійно займаються терапевтичною психологічною практикою. Не менш важливими є психологічні тренінги, які розвивають майбутнього психолога і як фахівця, і як особистість. Саме таку можливість студенти спеціальності «Психологія» мають, беручи участь у Студентському психологічному квесті «У пошуках себе», який проводиться кафедрою, за участю провідних фахівців міста,  останнім часом двічі на рік.

         Впродовж тривалого часу кафедра психології співпрацює з Хмельницьким міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Дана організація є також базою для проходження практики студентами спеціальності «Психологія», де вони успішно проводять емпіричні дослідження за актуальними темами наукових та дипломних робіт. Зокрема, на даній базі виконано такі актуальні дослідження, як «Психологічні особливості учасників АТО», «Роль сім’ї у становленні та розвитку особистості», «Психологічні особливості формування девіантної поведінки молоді», «Психологічні особливості формування залежності до тютюнопаління» та багато інших.

           Поряд із цим, силами кафедри психології випускається Збірка наукових праць «Психологія ХХІ століття: теоретичні та практичні дослідження», у якій публікуються студентські наукові дослідження. 

Основні завдання кафедри:

  1. Системні дослідження впливів на людський фактор з позиції психології;
  2. Формування професійної спрямованості, яка є системоутворюючим фактором підготовки професійного психолога;
  3. Практичний підхід до навчання;
  4. Можливість навчатись у професіоналів, які постійно займаються психологічною практикою;
  5. Системний особистісний розвиток майбутнього психолога;
  6. Підготовка студентської молоді до сімейного життя.