МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Студенти-психологи Хмельницького інституту МАУП взяли участь у презентації друкованого видання «Довідник безбар’єрності».

Війна привнесла в наше життя горе, страждання та невизначеність. Саме під час війни в Україні з’явились люди, позбавлені житла, матеріальних благ, травмовані та психологічно вразливі, наслідки цих діянь будуть відчутні впродовж десятків років. Тому саме зараз виникла гостра потреба у якісній підготовці психологів, що зможуть працювати у екстримальних умовах та допомагати людям. Студенти-психологи та викладачі кафедри психології Хмельницького інституту МАУП взяли участь у презентації друкованого видання «Довідник безбар’єрності», підтриманого Першою леді держави Оленою Зеленською та Всеукраїнською громадською організацією «Безбар’рність».

Захід пройшов у змішаному форматі за участю представників Хмельницької обласної військової адміністрації, громадських організацій, навчальних закладів, установ соціальної сфери, правничих організацій, бібліотек, громадськості та засобів масової інформації.

Детально про ідею виникнення, структуру довідника, склад залучених експертів, друковану та електронні версії, змістові, поліграфічні і технологічні особливості розповіли Ніна Мацюк – експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності громадської організації «Безбар’єрність» та Тетяна Касьян – упорядниця довідника, журналістка, авторка книги «Про що мовчать», консультантка з питань різноманіття та гендерної рівності.

В обговоренні питань подолання стереотипів, міфів у спілкуванні із людьми із певними віковими, гендерними, освітніми та іншими потребами взяли участь: Тетяна Баєва – громадська активістка, голова правління громадської організації «Подільський центр «Гендерна рада»»; Ольга Рибак – директорка Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру № 1; Тетяна Гуранська – в. о. директора Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; Катерина Чабан – директорка Хмельницької ОУНБ; Анастасія Площинська – виконавча директорка Хмельницької обласної ГО «Подільська правова ліга».

Під час заходу презентовано книжково-ілюстративну виставку видань з фондів Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки «Ми є. Ми рівні»; демонструвалося відео, присвячене процесу роботи над друкованим виданням «Довідник безбар’єрності» та відеоінструкція з питань використання QR-кодів книги.

Усі охочі могли взяти з собою роздаткові матеріали від ГО «Безбар’єрність».

Електронна версія довідника представлена у вільному Інтернет-доступі за посиланням – https://bf.in.ua/.

           

Матеріал підготовлено за матеріалами ХОУНБ