МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Міжвузівський науково-практичний захід Хмельницького інституту МАУП та Придунайської філії МАУП

 

21 вересня 2022 року в рамках Міжнародного дня жестових мов та Міжнародного дня глухих відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Жестова мова як засіб спілкування: соціально-психологічні аспекти». Студенти-психологи 1-4 курсів та викладачі кафедри психології Хмельницького інституту МАУП і Придунайської філії МАУП обговорювали проблему жестової мови.

Жестова мова – повноцінна мова, де слова вимовляються за допомогою жестів. Зрозуміти таку мову може і чуюча людина, яка ніколи не вивчала її. Багато жестів досить логічні та дублюють дії і явища, що описуються. Кожна жестова мова формується на основі культурних традицій, історії та дуже часто відрізняється регіонально.

З вітальним словом виступили: Білий Леонід Григорович, директор Хмельницького інституту МАУП, Гуменникова Тамара Рудольфівна, директор Придунайської філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП». Семінар проходив у форматі офлайн-онлайн на платформі ZOOM.

Доповідачами-лекторами були: Адамчук Микола Степанович, голова Хмельницької обласної організації Українського товариства глухих; Ніколенко Наталія Василівна, голова Хмельницької територіальної організації Українського товариства глухих; Яремчук Марія Іванівна, магістрантка 2 курсу спеціальності «Психологія» Хмельницького інституту МАУП, бенефіціар Хмельницької обласної організації Українського товариства глухих. Усі доповідачі вільно спілкувалися жестовою мовою.

Даний захід супроводжувався перекладом жестовою мовою. Професійним перекладачем виступив Рудик Олександр Багірович.

 

Марія Яремчук провела майстер-клас з жестового перекладу для учасників семінару. Студенти і викладачі із задоволенням виконували різні вправи.

Усі учасники науково-практичного семінару прихильні думки, що жестова мова для людей з порушеннями слуху дає можливість бути включеними в життя суспільства та реалізувати свій потенціал.