МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

20 квітня 2017 р. у Хмельницькому інституті МАУП у рамках Тижня психології відбулося засідання круглого столу «Девіантна поведінка дітей та молоді як соціально-психологічна проблема»

На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ (Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центру розвитку «Простір», ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів»), викладачі і студенти (Хмельницького економіко-правового коледжу та Інституту МАУП, Хмельницького економічного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії).

 

У ході наукового засідання розглядалися такі питання: сучасні проблеми суспільства: девіантна поведінка особистості; девіантна поведінка дітей та молоді: причини та наслідки; агресія як форма прояву девіантної поведінки; суїциди як крайня форма відхилення у поведінці особистості; вплив агресивної поведінки на соціалізацію сім’ї; технології роботи з девіантами та ін.

Розпочалося наукове засідання з вітального слова директора Хмельницького інституту МАУП Леоніда Григоровича Білого. У виступі Л. Г. Білий порушив проблему девіантної поведінки дітей та молоді. Він зазначив про вклад здорової молоді у розбудову та захист держави, який є неоціненним та величним. Про актуальність на сучасному етапі розвитку української держави питання девіантної поведінки дітей та молоді зазначила у своєму виступі директор Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП Валентина Олександрівна Парандій. Дану проблему порушила у своєму виступі Марина Миколаївна Малиновська, керівник Центру розвитку «Простір», клієнт-центрований терапевт, сімейний терапевт, травмотерапевт-консультант. Практичний аспект розглядуваного питання розкрила у своєму виступі Валентина Володимирівна Бліндер, практичний психолог Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Питання агресії як форми прояву девіантної поведінки у молоді та підлітків висвітлила у доповіді Чевська Оксана Юріївна, практичний психолог ГО «Психологічна кризова служба» Хмельницької області. Про залежність девіантної поведінки підлітка від його самооцінки розкрила у своєму виступі Черкасова Тетяна Михайлівна, старший викладач кафедри психології Хмельницького інституту МАУП.

 

Питання щодо створення груп в соцмережах, де дітей схиляють до самогубств, а також проблему сенсу життя і смерті людини розкрив у своєму виступі Ковтун Олександр Сергійович, кандидат соціологічних наук, старший викладач кафедри психології Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом. Про профілактику відхилень у поведінці молодших школярів розповіла Рашина Інна Олександрівна, викладач кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Під час роботи наукового засідання працювала книжкова виставка: «Психологія ХХІ століття: теоретичні та практичні дослідження», організатор – бібліотека Хмельницького інституту МАУП, кафедра психології.

З підсумковим словом про душевну і духовну велич людини виступив директор Хмельницького інституту МАУП Л.Г. Білий та подякував усім за плідну роботу.