МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Участь студентів Хмельницького інституту МАУП у науково-практичному семінарі з елементами тренінгу «Ментальне здоров’я як складова гармонійної особистості» до Всесвітнього дня ментального здоров’я.

 

11 жовтня 2024 року студенти ОПП "Психологіія" та ОПП "Правоохоронна діяльність" Хмельницького інституту МАУП взяли участь у науково-практичному семінарі з елементами тренінгу «Ментальне здоров’я як складова гармонійної особистості» до Всесвітнього дня ментального здоров’я.

Захід відбувся на базі Простору «Вільна». Модератором виступила Світлана Баранова, викладач кафедри психології Хмельницького інституту МАУП.

Ментальне здоров’я є основою для гармонійного розвитку особистості. Людина, яка не здатна контролювати свої емоції або не може впоратися зі стресом, часто стикається з труднощами в особистому житті, навчанні та професійній діяльності. Формування емоційної стійкості та навичок саморегуляції допомагає долати труднощі й досягати успіху.

Метою заходу було підвищення обізнаності про важливість ментального здоров’я як невід’ємної складової гармонійного розвитку особистості, а також формування навичок самопідтримки та розвитку емоційної стійкості

Учасники семінару ознайомилися з основними аспектами ментального здоров’я, його роллю в особистісному зростанні. Особлива увага була приділена тому, як емоційна стійкість та психологічне благополуччя впливають на професійне та соціальне життя людини.

Було розглянуто стресові чинники, з якими стикається молодь, зокрема студентське життя, академічні та соціальні виклики, економічна нестабільність та вплив соціальних мереж.

Світлана Баранова представила огляд сучасних підходів до підтримки ментального здоров’я, включаючи когнітивно-поведінкові техніки, релаксаційні практики та емоційну саморегуляцію.

Однією з основних частин заходу були тренінгові вправи, що дозволили студентам не лише ознайомитися з теоретичними аспектами, але й застосувати їх на практиці. Зокрема, було проведено кілька інтерактивних вправ: учасники вчилися використовувати техніки дихання та релаксації, що допомагають зменшити рівень тривоги в повсякденному житті; студенти працювали у групах, виконуючи вправи, спрямовані на розвиток емоційної стійкості та здатності адаптуватися до змін і складних ситуацій; учасники аналізували власні емоційні реакції та обговорювали, як вони можуть підтримувати своє ментальне здоров’я у повсякденній діяльності.

Студенти-психологи високо оцінили семінар, відзначивши його практичну цінність й актуальність для їхньої професійної підготовки.

Отже, учасники семінару отримали корисні рекомендації для підтримки психічного благополуччя, а також навчилися технікам, що допоможуть їм не лише в особистому житті, але й у професійній діяльності як майбутнім фахівцям у сфері психології.

Дякуємо пані Світлані за проведений захід!