МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбувся науково-практичний семінар «Особистість та ментальне здоров’я» (до Дня науки)

 

14 травня 2024 року в рамках «Днів науки у Хмельницькому інституті МАУП – 2024» відбувся науково-практичний семінар «Особистість та ментальне здоров’я» для студентів-психологів бакалаврату та магістратури денної і заочної форм навчання.

Мета заходу полягала в розкритті важливості взаємозв’язку між особистістю та ментальним здоров’ям, висвітленні їх впливу одне на одного та наголошенні на необхідності забезпечення гармонійного розвитку обох аспектів для досягнення повноцінного психологічного благополуччя.

Завдання і призначення науково-практичного семінару: розкрити сутність поняття «ментальне здоров’я»; розглянути техніки саморегуляції та підтримки ментального здоров’я; висвітлити про психологічну підтримку; розкрити розвиток особистості для підтримки ментального здоров’я

Модератором заходу виступила Валентина Олійник, завідувач кафедри психології Хмельницького інституту МАУП; кандидат педагогічних наук, доцент.

Особистість та ментальне здоров’я є двома ключовими складовими психологічного благополуччя, і взаємозв’язок між ними є невід’ємним. Ця взаємодія визначає, як людина сприймає світ, як реагує на події та як долає життєві труднощі.

Ментальне здоров’я – це стан психічного благополуччя, який визначає нашу здатність адаптуватися до стресу, керувати емоціями та взаємодіяти з оточуючим світом. Воно охоплює наш емоційний, психологічний та соціальний стан, визначає якість наших відносин та рівень задоволення життям. Ментальне здоров’я є ключовим елементом загального благополуччя й основою для досягнення внутрішньої гармонії та самореалізації.

Таке здоров’я є складним процесом, який вимагає постійної уваги та догляду. Існує низка чинників, що можуть впливати на ментальне здоров’я, таких як генетика, середовище проживання, соціальні умови, економічний статус, особистісні характеристики та досвіди.

Під час заходу обговорювалися проблеми, пов’язані з ментальним здоров’ям особистості. Учасники звернули увагу на важливість розуміння та підтримки індивідуальних потреб кожної особистості у забезпеченні її ментального благополуччя. Були висловлені думки щодо того, як розпізнати ознаки психічних проблем у себе та в інших, а також як надавати підтримку та допомогу в таких ситуаціях. Обговорювалися також питання доступності професійної допомоги та ресурсів для покращення ментального здоров’я кожної особистості. Заходи спрямовувалися на створення свідомого й сприйнятливого середовища, де кожна особистість може відчувати себе підтриманою у своїх ментальних потребах.

Дякуємо усім учасникам за участь у семінарі.