У Хмельницькому інституті МАУП відбулась гостьова лекція для студентів-психологів бакалаврату та магістратури денної і заочної форм навчання
19 квітня 2024 року для студентів-психологів бакалаврату та магістратури денної і заочної форм навчання проведено гостьову лекцію на тему: «Шрами війни: кризові комунікації».
Лектором виступила Наталія Василівна Чорна, кандидат психологічних наук, доцент; доцент кафедри психології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; керівник Центру психосоціального супроводу та професійного розвитку.
Війна залишає шрами на наших тілах, душах і суспільствах. Її вплив не обмежується лише зруйнованими будівлями і загубленими життями. Вона залишає невиліковні рани в серцях і розумах, які можуть тривати протягом поколінь.
Шрами війни можна бачити не лише на руїнах міст і сіл, але і в серцях людей, які вижили. Це посттравматичний стресовий синдром, який може переслідувати ветеранів протягом усього їхнього життя. Це втрата рідних і близьких, часто на очах у самих бійців. Це тіні спогадів, які переслідують уві сні, нагадуючи про відчуття страху, болю і безнадії. Це неможливість забути, навіть коли хочеться найбільше.
Основною метою гостьової лекції було поглиблене обговорення впливу війни на комунікаційні процеси та виявлення шляхів покращення кризової комунікації під час війни. Це дозволило учасникам лекції отримати більше уявлення про складні аспекти війни та зрозуміти, як комунікаційні стратегії можуть впливати на подолання кризи.
Під час лекції Наталія Чорна розповіла про посттравматичний стресовий синдром та інші психологічні проблеми (психологічні травми; колективна травма; звернення до внутрішніх ресурсів; наслідки тощо), з якими стикаються ветерани війни та їхні сім’ї.
Дякуємо Наталії Чорній за проведену лекцію.