МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Участь студентів-психологів та викладачів кафедри психології Хмельницького інституту МАУП у заходах до Всесвітнього дня психічного здоров’я

 

10 жовтня 2022 року до Всесвітнього дня психічного здоров’я студенти-психологи та викладачі кафедри психології взяли участь у низці заходів як теоретичного, так і практичного напрямку. Психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість здійснювати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати.

Викладачі кафедри психології взяли участь у курсі «Як працювати з травматичним контентом і зберігати психічне здоров’я», що організувала команда Хаб стійкості для журналістів та фахівців, які документують воєнні злочини. Відбулися тематичні зустрічі: 1 жовтня – «Як працювати з травматичними матеріалами (фото, відео), проводити інтерв’ю та висвітлювати біль»; 4 жовтня – «Базова самодопомога для психічного здоров’я. Маркери самопочуття, на які важливо звернути увагу»; 6 жовтня – «Як діяти у надзвичайних ситуаціях (про реакцію ступору, істерики, тремтіння, панічну атаку) та техніки саморегуляції.

У Хмельницькому для переселенців будь-якого віку (дорослих і дітей) функціонує з травня 2022 року LifeHub. Він створений спеціалістами у сфері травмотерапії ГО «Інститут психосоматики та травмотерапії» та волонтерами ГО «ПРОСТІР для ВАС» за підтримки чеської неурядової організації «Люди в біді». Голова ГО «Інститут психосоматики та травмотерапії» Наталя Підкалюк відповідно до згоди Хмельницької міської ради запропонувала нашим психологам приєднатися до ініціативи та провести скринінгове опитування містян й обробити отримані результати на тривожно-депресивні синдроми. Результати тестування будуть висвітлені в місцевих медіа з метою подолання стигми звернення за професійною психологічною допомогою. Практикуюча психотерапевтка Марина Маліновська долучила наших студентів-психологів 1-2 курсів до анкетування серед мешканців мікрорайону «Виставка» щодо їхнього емоційного стану та самопочуття. Для студентів це дуже гарна практика.