МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Фахівці ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» провели тренінг «Інакший. Ну і що?» для студентів-психологів Хмельницького інституту МАУП

 

30 квітня 2024 року Марина Маліновська, сімейний психолог, клієнт-центрований психотерапевт, травмафокусований психотерапевт-супервізор, разом із фахівцями ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» провели тренінг «Інакший. Ну і що?» для студентів-психологів 1-2 курсів бакалаврату денної форми навчання Хмельницького інституту МАУП.

Соціальна ізоляція поглиблює кризу, в той час, як можливість навіть просто бути поряд з людьми, які готові бути підтримкою і опорою, допомагає долати проблеми. Враховуючи український контекст, те що ми зараз живемо в часи війни, і що людей, які почуваються некомфортно в соціумі більшає (поранені воїни, які мають інвалідність після війни, ВПО, люди які втратили рідних через війну). Ця «інакшість» є часто болючою й ізолюючою.

Програма промоції психічного здоров’я для молоді 15-20 років «Інакший. Ну і що?» стартувала в Україні. Метою є інтеграція людей, які часто в силу особливостей, будь-то психічний розлад, інвалідність або інакшість, залишються зі своїми проблемами наодинці. Фахівці ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» адаптувати цю ідею під українські реалії, пропонуючи людям взаємодію в ненав’язливому і відкритому форматі. Тренінг допомагає членам громади подолати стигму стосовно людей, які мають проблеми у сфері психічного здоров’я.

Цей проєкт започаткований у Німеччині Норбертом Гюлером, який з 2005 року імплементований в Словаччині, крім того працює в Німеччині та Чехії. Це 5-годинний тренінг, який складається з 3-х етапів: перший – це знайомство і рефлексія власного стану; другий – знайомство з нормою та патологією в тому, що стосується психічного здоров’я і третій – це розповідь людини, яка пережила особисту кризу перед молоддю про те, що їй допомогло впоратися в той період.

З таким тренінгом фахівці ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» відвідали наших студентів-психологів 1-2 курсів. Майбутнім фахівцям тренінг дав розуміння того, коли потрібно звертатись за професійною допомогою, а найголовніше – можливість прийняття людей, які переживають психічну кризу.

Це перший тренінг в Україні. Фахівці планують залучати до таких тренінгів військових з ампутаціями, ВПО, людей з психічними розладами для того, щоб навчати молодь взаємодії та підтримці.

Щиро дякуємо Марині Маліновській та її колегам фахівцям ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» за проведений для студентів тренінг. Будемо зі студентами брати участь у таких проєктах.