МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбувся науково-практичний семінар з елементами тренінгу «Сексуальне насильство, пов’язане з війною: принципи та сервіси допомоги».

 

31 січня 2024 року проведено науково-практичний семінар з елементами тренінгу «Сексуальне насильство, пов’язане з війною: принципи та сервіси допомоги» в рамках проєкту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом / СНПК» для студентів-психологів денної форми навчання.


Сучасний світ стикається з безліччю викликів, і одним із найбільш шокуючих є проблема сексуального насильства, яке пов’язане з військовими конфліктами. Ця проблема вимагає негайної уваги та впровадження ефективних принципів та сервісів допомоги для тих, хто став жертвою такого варварства.

Сексуальне насильство під час війни залишає глибокий слід у психологічному стані постраждалих. Розвиток ефективних принципів та сервісів допомоги важливий для подолання травм та відновлення психічного здоров’я.

Світ повинен взяти на себе відповідальність за створення механізмів допомоги, осудження порушень прав людини та спільно працювати для створення безпечного світу для всіх, де жодна людина не стане жертвою військового насильства.

Модератором заходу виступила Світлана Баранова, викладач кафедри психології Хмельницького інституту МАУП; голова правління ХОБФ «Паритет».

Метою заходу було: проінформувати щодо загроз у разі сексуального насильства під час конфлікту та навчити реагувати на виклики; сформувати навички протистояння загрозам та сприяти формуванню культури ставлення до жіночого здоров’я.

Завдання і призначення науково-практичного семінару з елементами тренінгу:

– створення обґрунтованого інформаційного простору, призначеного для розуміння та ефективного вирішення проблем сексуального насильства в контексті військових конфліктів;

обговорення принципів та розвитку сервісів допомоги для тих, хто став жертвою сексуальних злочинів під час війни;

– практичні тренінги для розвитку навичок реагування на ситуації сексуального насильства.

Зростаюча освіченість та розуміння суспільства щодо проблем сексуального насильства у військових умовах важливі для створення підтримки та розвитку допомоги жертвам.

Цей науково-практичний захід має сприяти формуванню компетентних фахівців, які зможуть ефективно працювати у сфері психологічного та медичного супроводу жертв сексуального насильства в умовах військових конфліктів.

Дякуємо організаторам та учасникам заходу!