Студенти-психологи Хмельницького інституту МАУП взяли участь у проведенні тренінгу для учнівської молоді «Профілактика насильства та булінгу».
13 листопада 2024 року студенти-психологи бакалаврату денної форми навчання Хмельницького інституту МАУП Анастасія Косінська (3 курс) і Богдан Алексеєв (4 курс) під керівництвом викладача кафедри психології Світлани Баранової провели заняття з елементами тренінгу для учнів 5-В класу ліцею №6 ім. Назара Макаренка. Організаторами виступили Простір «Вільна» спільно з мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насилля.
Студенти-психологи Анастасія Косінська і Богдан Алексеєв проводили тренінгове заняття, використовуючи психологічну гру-тренажер «Створюй коло безпеки».
Такий підхід дозволив створити інтерактивне середовище для відпрацювання важливих навичок особистої та соціальної безпеки.
«Створюй коло безпеки» – це гра, спрямована на підвищення обізнаності молоді з питань безпечної поведінки та розвитку навичок для уникнення ризиків у соціальних ситуаціях. Гра дозволяє учасникам визначити власні зони безпеки та небезпеки, аналізувати, як чинити у складних ситуаціях, та сформувати усвідомлене ставлення до питань захисту власного простору.
Головною метою тренінгу було навчити учнівську молодь розпізнавати ситуації, що становлять загрозу, навчитися встановлювати особисті кордони та правильно реагувати в конфліктних або небезпечних ситуаціях. Через участь у грі студенти-психологи мали змогу розвинути в учасників навички самозахисту, комунікації та емоційної регуляції.
Учні активно долучалася до виконання завдань, виявляли зацікавленість у розвитку навичок самозахисту та емоційної стійкості, проявляли ініціативу в аналізі ситуацій, пропонували рішення та ділилися власними думками.
Проведене заняття підтвердило, що психологічна гра «Створюй коло безпеки» є ефективним способом для навчання учнівської молоді основам безпечної поведінки. Вона дозволила не тільки ознайомити учасників з основними аспектами соціальної безпеки, але й розвинути в них самостійність у прийнятті рішень та впевненість у власних діях.
Отже, тренінгове заняття з використанням гри «Створюй коло безпеки» стало важливим етапом профілактичної роботи серед учнівства, спрямованої на підвищення обізнаності з питань безпеки та формування навичок, необхідних для захисту себе в соціумі.
Студенти-психологи Анастасія і Богдан успішно впоралися з роллю тренерів, допомогли учасникам усвідомити важливість захисту особистих кордонів та розвитку соціальних навичок, а також виявили високий рівень професійної підготовки в роботі з молоддю.