МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбувся навчально-практичний тренінг «Із запобігання та протидії гендерно зумовленому і домашньому насильству».

28 вересня 2023 року у Хмельницькому інституті МАУП відбувся навчально-практичний тренінг «Із запобігання та протидії гендерно зумовленому і домашньому насильству». У тренінгу брали участь студенти-психологи 2-3 курсів бакалаврату.

Запитання насильства проти жінок і дівчат не має легкого рішення, але ця проблема вимагає нашої уваги та спільних зусиль усіх суспільств. Вона залишає важке позначення на мільйонах життів і завдає шкоду нашому суспільству в цілому. Захист прав жінок і дівчат та боротьба з насильством є необхідною складовою нашого шляху до справедливого та рівного суспільства.

Фасилітатором заходу виступила Баранова Світлана Сергіївна, викладач кафедри психології Хмельницького інституту МАУП; Голова правління ХОБФ «Паритет».

 

Тренінг проводився у форматі настільної бізнес-гри зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому насильству «Криголами».

Метою тренінгу було зрозуміти й засвоїти в ігровій формі всі етапи змін соціальних норм для запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству у громадах для успішного створення проєктів із цієї тематики та втілення запропонованих ініціатив.

Завдання і призначення тренінгу: розкрити, що таке соціальні норми та як вони впливають на домашнє насильство; навчити створювати проєкти із запобігання домашньому насильству згідно з відповідними етапами розробленого UNFPA Путівником для громад зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому насильству; навчити відрізняти діяльність, яка стосується запобігання від протидії ГЗН і ДН; в ігрових ситуаціях продемонструвати складові успішної реалізації конкретних активностей із проєкту з запобігання ДН і ГЗН.

Настільна гра підготовлена в межах програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству, що здійснюється за фінансової підтримки урядів Великої Британії та Канади, а також у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення». Зокрема, висвітлено питання періоду реалізації, ресурсів, моніторингу, оцінки ефективності, співпраці, цільової аудиторії.

Студенти порізно 2 і 3 курсів були учасниками гри. Для студентів дана гра стала чудовим інструментом для розвитку їхнього мислення, комунікаційних навичок та співпраці. «Криголами» сприяє розвитку критичного мислення, спонукаючи гравців шукати нестандартні рішення та вирішувати завдання з урахуванням різних аспектів проблеми.

Учасники також навчаються працювати в команді та спільно розвязувати завдання, що робить «Криголами» відмінною грою для розвитку співпраці та соціальних навичок. Таким чином, гра «Криголами» не тільки забавляє студентів, а й сприяє їхньому освітньому і особистісному зростанню.

Дякуємо фасилітатору Світлані Барановій за проведений тренінг!