МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психології підлітка: теорія та практика»

 

23 квітня 2024 року в рамках Тижня психології відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психології підлітка: теорія та практика».

Конференція зібрала широке коло учасників (психологів, педагогів, соціальних працівників, волонтерів, державних службовців та ін.) як з українських міст (Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Київ, Харків та ін.), так і зарубіжних (м. Брно, Чехія; Ivančice, Česká republika; м. Портленд, Великобританія; м. Малага, Іспанія; м. Астана, Казахстан; м. Пекін, Китайська народна республіка; Ružomberok, Slovakia; Czestochowa, Poland; Sosnowiec, Polska; Калгарі, Канада), що свідчить про значний інтерес до теми, яка обговорювалася. Участь представників з різних країн дозволило отримати різноманітні погляди та досвід у вирішенні актуальних проблем. Таке міжнародне спілкування сприяло обміну ідеями та накопиченню знань, що може виявитися корисним для подальшого розвитку досліджень у галузі психології.

З вітальним словом виступив директор Хмельницького інституту МАУП Леонід Григорович Білий. Доповідачами були: Юлія Шостак, інтеркультурний працівник Ratoles Brno (м. Брно, Чехія) «Від проблем пристосування українських родин з дітьми до життя у Чехії, до вирішення конфліктів у родинах і булінгу у школах»; Світлана Мельник, завідувачка освітнього центру державної установи «Школа супергероїв», розташованого в закладах охорони здоровʼя, засновником яких є Хмельницька обласна рада та Хмельницька міська рада та Світлана Кучеренко, психологиня освітнього центру державної установи «Школа супергероїв» «Забезпечення освітніми послугами та психологічний супровід дітей в умовах лікарні освітніми центрами державної установи «Школа супергероїв»; Мар’яна Любецька, кандидат наук з держ. управ.; директор Хмельницького міського центру соціальних служб «Актуальні питання роботи з підлітками Хмельницького міського центру соціальних служб в умовах війни»; Ольга Рибак, к.пед. н.; директор Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру № 1 «Основні напрямки роботи інклюзивно-ресурсного центру в громаді»; Тетяна Матвійчук, к.психол. н., доцент; член правління ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів»; практикуючий психолог, психотерапевт, дитячий, підлітковий та сімейний психолог «Виклики сьогодення для підлітків: що робити психологу?»; Юлія Максимчук, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоушицької селищної ради «Підліток з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовищі»; Анастасія Хаблюк, керівник терапевтичного процесу Хмельницького Центру здорової молоді «Вплив сучасного наркотику на молодь: концепція формування залежності»; Олександр Дацюк, протоієрей; кандидат богослов’я; завідувач кафедри українського православ’я і теології Хмельницького інституту МАУП «Проблеми підліткового віку: християнський погляд»; Тетяна Черкасова, практикуючий психолог (Sosnowiec, Polska) «Труднощі адаптації українських підлітків під час навчання за кордоном»; Наталія Чорна, к.психол.н., доцент; доцент кафедри психології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; керівник Центру психосоціального супроводу та професійного розвитку «Невизначена втрата: психосоціальний аспект»; Катерина Антонюк, фахівець читального залу гуманітарного профілю Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки «Збереження психічного здоров’я під час війни».

Під час конференції з виставкою книг виступили фахівці читального залу Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Також працювала книжкова виставка «Психологія ХХІ століття: теоретичні та практичні дослідження» (Організатор – Бібліотечно-інформаційний відділ Хмельницького інституту МАУП).

З підсумковим словом виступив директор Хмельницького інституту МАУП Леонід Григорович Білий.

Така конференція створила сприятливу атмосферу для встановлення нових контактів та побудови міжнародних партнерств у сфері науки та освіти.

Дякуємо усім учасникам конференції за плідну працю!