Наукове товариство студентів та молодих вчених Хмельницького інституту МАУП
Голова Наукового товариства, контакти Голови
Ганна Цимбалюк
Дата створення Наукового товариства студентів та молодих вчених
17 квітня 2003 року
Наукове товариство студентів та молодих вчених діє на підставі Положення.
Інституційна спроможність Наукового товариства студентів та молодих вчених
Інституційну спроможність Наукового товариства студентів та молодих вчених Хмельницького інститут МАУП за 100 бальною шкалою можна визначити на 75 балів. 25 балів ми залишаємо на розвиток нашої структури, а також на міжнародну співпрацю та більш ефективне впровадження академічної мобільності.
Проекти, якими найбільше пишається Наукове товариство студентів та молодих вчених (проектна ідея, зміст, очікувані результати, фактичні результати впровадження, ресурси, масштаб впливу на розвиток спільноти молодих вчених у закладі вищої освіти / науковій установі)
У 2003 році молодими науковцями Інститут було започатковано Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді».
У Конкурсі беруть участь учні загальноосвітніх закладів освіти України, а також здобувачі освіти денної та заочної форми навчання всіх закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти України незалежно від форми власності.
Метою конкурсу є стимулювання наукових досліджень здобувачів освіти та поміркований синтез суперечливих, критичних і конструктивних думок щодо шляхів і механізмів ефективного входження України до світового економічного, політичного, освітнього, культурного та правового простору.
Основними напрямами роботи визначено: 1. Політико-правові аспекти розвитку України в контексті світових геополітичних змін. 2. Соціально-економічні перспективи розвитку України у ХХІ ст. 3. Історико-культурні аспекти розвитку України: історія, сучасність, перспективи. 4. Інтеграція України до світового освітнього простору. 5. Дотримання академічної доброчесності у вищій освіті. З 2022 р. працює окрема секція під назвою “Розвиток освіти та науки в умовах воєнного стану”.
За 18 років проведення Конкурсу на розгляд конкурсної комісії було представлено понад 2000 (дві тисячі) наукових робіт здобувачів освіти та молодих науковців з усіх регіонів України.
Слід відмітити, що кожного року наукові дослідження стають прогресивнішими, глибшими та професійнішими.
Тези кращих наукових робіт публікуються у наукових виданнях Інституту, а на сьогодні видано уже близько 150 збірників наукових праць з різних напрямів.
У 2021 році ми започаткували видання Збірника наукових праць студентів та молодих вчених «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді». У травні на підсумковій науково-практичній конференції презентовано перший випуск збірника http://km.maup.com.ua/institut/naukova-robota/naukovi-vidannya/
Основні форми та систематичність діяльності (засідання, організація конференцій, семінарів, тренінгів, неформальних культурних заходів для молодих вчених чи інших учасників освітнього процесу)
Наукове товариство студентів та молодих вчених Хмельницького інституту МАУП складається з наукових гуртків кафедр.
Засідання наукових гуртків кафедр відбуваються двічі на семестр, засідання Наукового товариства відбуваються один раз на семестр, або за потребою.
Наукове товариство організовує велику кількість заходів (семінарів, тренінгів, тощо).
З усіма науковим заходами можна ознайомитися перейшовши за посиланням: http://km.maup.com.ua/institut/naukova-robota/naukovi-zahodi/.
Також у Інституті сформовано традицію випуску збірників наукових праць, яких на даний час опубліковано біля 150 з різних сфер наукових досліджень: психологія, право, економіка, туризм, мовознавство, інноваційні технології, історія, політологія та ін.
З усіма випусками збірників можна ознайомитися за посиланням: http://km.maup.com.ua/institut/naukova-robota/naukovi-vidannya/.
Заходи з популяризації молодої науки
Наукове товариство студентів та молодих вчених систематично проводить заходи з популяризації молодої наук. Останнім часом серед найбільш вагомих можна назвати науково-практичну конференцію молодих вчених та аспірантів «Актуальні питання юридичної науки та практики» (до Дня науки), що відбулася 28 квітня 2021 року в Хмельницькому інституті МАУП та проводиться надалі щороку.
На науковому заході були присутні молоді вчені та науковці закладів освіти та установ України: Хмельницького інституту МАУП, Міжрегіональної Академії управління персоналом, Хмельницького національного університету, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницького коледжу Університету «Україна», Львівського національного університету імені Івана Франка, Правового департаменту Секретаріату Конституційного Суду України. Всі доповіді буде опубліковано в І випуску наукових праць «Актуальні питання юридичної науки та практики». http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-komercijnogo-ta-trudovogo-prava/naukovo-praktichna-konferenciya-molodih-vchenih-ta-aspirantiv-aktualni-pitannya-yuridichnoyi-nauki-ta-praktiki.htm
Також Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді», що відбувається уже більше 20 років поспіль. Положення про конкурс: https://drive.google.com/file/d/1km-87DMtfkzgt5aCVvpBm0UwRdKREdmh/view
Заходи для розвитку soft skills, розвитку навичок проектної роботи для молодих вчених
Наукове товариство студентів та молодих вчених проводить заходи популяризує заходи з розвитку soft skills та навичок проектної роботи.
Лекція - тренінг «Що таке Soft Skills і як їх прокачати щоб стати успішним».
Розвиваємо академічну мобільність – спільний захід Хмельницького інституту МАУП та Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.
27 квітня в рамках академічної мобільності відбувся чудовий захід, а саме лекція-тренінг на тему «Що таке Soft Skills і як їх прокачати, щоб стати успішним».
Організаторами заходу стали Хмельницький інститут МАУП та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Лекція-тренінг зібрала понад 40 учасників – студентів обох вишів. Слухачі мали змогу отримати актуальну та цікаву інформацію, яка може стати найголовнішим козирем для сучасного фахівця: навички самопрезентації та мотивації, здатність креативно мислити й управляти часом, удосконалити навички комунікації, керування проектами та інші, які об’єднуються поняттям Soft Skills.
Спікерами тренінгу стали: від Хмельницького інституту МАУП – декан гуманітарно-економічного факультету Володимир Коцюк та завідувач кафедри економіки, управління та туризму – Ганна Цимбалюк,
від Чернівецького національний університет імені Юрія Федьковича – завідувач кафедри економічної географії та екологічного менеджменту географічного факультету – Ганна Єремія та асистент кафедри економічної географії та екологічного менеджменту – Паламарюк Марія.
Спікери допомогли зрозуміти, які саме Soft Skills потрібні та важливі на даний час, як розвивати, де використовувати та найголовніше – як їх «прокачати».
Лінк на інформацію про захід: http://km.maup.com.ua/novini/27-lekciya-trening-tsho-take-soft-skills.htm
12 травня 2021 року здобувачі вищої освіти спеціальності «Психологія» та викладачі кафедр психології Хмельницького інституту МАУП і Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії провели міжвузівський науково-практичний онлайн-семінар «Теоретична і практична психологія: виклики і сьогодення».
Науковий захід, присвячений до Дня науки, відбувся у формі панельної дискусії. У ході семінару порушувались такі питання: Soft skills («гнучкі/м’які» навички) – соціальні навички, що дозволяють випускникам ЗВО бути успішними; академічна доброчесність.
http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-psihologiyi/mizhvuzivska-spivpracya-kafedr.htm.
Викладачі та студенти кафедри економіки та управління Хмельницького інституту МАУП 24-25 жовтня 2024 року взяли участь у першій всеукраїнській онлайн-конференції з розвитку м’яких навичок — Upskill Soft Skill Conference.
Заходи на тему культури академічної доброчесності
Регулярно Наукове товариство студентів та молодих вчених проводить заходи, що популяризують академічну доброчесність.
Усі члени Наукового товариства в обов’язковому порядку проходять он-лайн курси з академічної доброчесності та отримують підтверджуючі сертифікати. Також 8 квітня 2021 року у Хмельницькому інституті МАУП відбувся науково-практичний семінар «Академічна доброчесність: практичний досвід».
Захід зібрав понад 80 учасників з різних регіонів України та закладів освіти:
Хмельницького інституту МАУП, МАУП (м.Київ), Інституту педагогіки НАПН України (м.Київ), Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Хмельницького музичного коледжу імені В.І. Заремби, Хмельницького національного університету, ВНКЗ ЛОР «Львівська медична академія ім.А.Крупинського», Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Дунайського інституту водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій (м.Ізмаїл, Одеська обл.) та ін. Учасники обговорили актуальні питання дотримання академічної доброчесності у загальноосвітніх закладах, закладах фахової передвищої освіти та закладах вищої освіти. http://km.maup.com.ua/institut/biblioteka/naukovo-praktichnij-seminar-akademichna-dobrochesnist-praktichnij-dosvid.htm
За підсумками роботи науково-практичного семінару видано збірник наукових праць: Академічна доброчесність: практичний досвід: зб. наук. пр. / гол. ред. Л. Г. Білий. – Хмельницький: Вид-во МАУП, 2021. – Випуск 1. – 178 с. https://drive.google.com/file/d/1Pe4S8xvzJpcdj0-q9GZTkjN-fb0RcId5/view
На жовтень 2021 року заплановано проведення Тижня академічної доброчесності.
Заходи, які Наукове товариство студентів та молодих вчених проводить на постійній основі
Наукове товариство студентів та молодих вчених Хмельницького інститут МАУП на постійній основі проводить ряд заходів:
1. Тиждень юридичних знань (щороку до Дня юриста)
2. Тиждень української писемності та мови (щороку до Дня української писемності та мови)
3. Щорічний Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді».
4. Науково-практична конференція молодих вчених та аспірантів «Актуальні питання юридичної науки та практики» (до Дня науки)
5. Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми психології підлітка: теорія та практика» та ін.
Також заплановано щороку проводити Тиждень академічної доброчесності.
З інформацією про проведені заходи можна ознайомитися на нашому сайті: http://km.maup.com.ua/institut/naukova-robota/naukovi-zahodi/
Адміністративна підтримка роботи Наукового товариства студентів та молодих вчених
Адміністрація Інституту та Академії надає Науковому товариство студентів та молодих вчених різносторонню підтримку. До прикладу: всі публікації у збірниках наукових праць Інституту та Академії для студентів та молодих вчених є безкоштовними, це також стосується участі у наукових заходах.
Академія фінансує участь студентів у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт та Всеукраїнських олімпіадах, а також надає знижки в оплаті на навчання для учасників, призерів та переможців Конкурсу та Олімпіад.
Адміністрація Інституту систематично розвиває матеріально-технічну базу, а також надає адміністративну підтримку у вирішенні питань діяльності Наукового товариства студентів та молодих вчених.
Представники Наукового товариства студентів та молодих вчених введено до складу Науково-методичної ради http://km.maup.com.ua/institut/naukovo-metodichna-rada/, а також Вченої ради http://km.maup.com.ua/institut/vchena-rada/sklad-vchenoyi-radi.htm Хмельницького інституту МАУП