10 грудня 2009 року в Хмельницькому інституті Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулась науково-теоретична конференція на тему: “Проблеми та перспективи розвитку світових мов в умовах культурної глобалізації”.
У роботі конференції брали участь викладачі та студенти Хмельницького інституту МАУП, Хмельницького національного університету, Хмельницького кооперативно-торгівельного економічного інституту, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Хмельницького економічного університету, Львівської комерційної Академії.
До участі у конференції запрошувались також представники учнівської молоді та вчителі.
З вітальним словом до присутніх звернувся Директор Хмельницького інституту МАУП, кандидат педагогічних наук Білий Л.Г., який налаштував всіх на плідну роботу.
Головний спеціаліст управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Скоропуд Валентина Станіславна у вітальному слові висловила сподівання, що ця конференція дасть дорогу у велику науку багатьом тут присутнім студентам та школярам. До учасників конференції звернувся також Погорілець Олег Григорович, директор Державного історико-культурного заповідника “Меджибіж”. Він наголосив на тому, що знання інших мов збагачує внутрішній світ людини, підвищує професійний рівень будь-якого спеціаліста, особливо у наш глобалізований час, проте чи не найважливіше для нас, українців, – пишатися рідною мовою (а вона того варта), берегти її та популяризувати серед іноземців.
Виголошуючи промову "Кам'янець-Подільський Державний Український університет і національно-мовні проблеми", депутат Хмельницької обласної ради та проректор з міжнародних зв'язків та зв'язків з громадськістю Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Адамський Віктор Романович торкнувся такого надзвичайно гострого та болючого питання як взаємозв'язок мови і політики. Мова не повинна бути суб'єктом спекуляції у політичних баталіях, що особливо яскраво прослідковується в Україні у період передвиборних кампаній. Віктор Романович відзначив також, що керівництво Хмельницького інституту МАУП надзвичайно точно відчуває проблеми, що постають перед нашим суспільством.
З ключовою доповіддю "Мовний аспект світових глобалізаційних процесів" виступила Тітарчук В.Р., старший викладач кафедри загальнонаукових та загальноосвітніх дисциплін Хмельницького інституту МАУП. Ванда Романівна є фаховим філологом та аспірантом кафедри глобалістики, політології та міжнародних комунікацій ВМУРЛ "Україна", а тому її доповідь висвітлила найгостріші проблеми сучасних світових мов та окреслила перспективи їх подальшого розвитку.
Зацікавленість і істотне пожвавлення у молодіжної аудиторії викликав виступ наймолодших учасниць конференції – Мороз Ольги та Лобанової Марини, учениць 9-В класу Хмельницького ліцею №17. Вони докладно проаналізували та емоційно описали філологічні аспекти такого цікавого явища сучасного життя як сленг.
На конференції була представлена виставка Хмельницької обласної універсальної бібліотеки ім. М. Островського, матеріали якої презентували Лісогор Галина Станіславівна – завідувач читальним залом гуманітарного профілю та Сліпун Світлана Кузьмівна – завідувач відділу літератури іноземними мовами. Поруч з останніми друкованими виданнями розташувалась виставка стародруків, вік яких сягав 200 і більше років. Всі бажаючі могли доторкнутися до фоліантів, які ще пам'ятають тепло рук козацьких старійшин та дух епохи Руїни.
Не всі бажаючі змогли виступити та представити аудитор свої наукові здобутки, адже було заявлено більше 60 наукових доповідей та повідомлень. Тому за матеріалами, представленими на конференцію буде опубліковано збірник наукових робіт.
Підводячи підсумки конференції, директор щиро подякував всім її учасникам та висловив впевненість у тому, що ця конференція започаткує в Хмельницькому інституті МАУП ще одну хорошу традицію – щорічні конференції з питань проблематики та перспектив розвитку світових мов в сучасних умовах.