МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

15 жовтня 2009 року у приміщені великої зали обласної федерації профспілок відбулася науково-практична конференція: «Волонтерський рух: сучасний стан, проблеми та перспективи», співорганізаторами якої стали Гуманітарно-педагогічна академія, Хмельницький інститут МАУП, Хмельницька єпархія УПЦ та Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000».

Керуючою засідання вченого зібрання була декан факультету початкового навчання гуманітарно-педагогічної академії – Ящук І.П.

Закликавши Боже благословення на усіх присутніх від імені Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського АНТОНІЯ, першим виступив секретар Хмельницької єпархії, завідувач кафедри українського православ’я і теології ХІ МАУП, протоієрей Олександр Дацюк з доповіддю - «Дружнє співчуття до долі нужденних – основа волонтерства і благодійності».
«Церква Христова завжди підносить щирі молитви за усіх, хто робить добро, бо за словом Христа Спасителя той, хто творить милостиню ближньому, той робить її Самому Богові: «Щиру правду кажу вам, - говорить Христос Своїм учням, - зробивши (милість) одному з моїх найменших братів, ви зробили це Мені...» (Мф. 25, 40), водночас пам’ятайте, благодійник ніколи «...не втратить своєї винагороди» (Мф. 10, 42), бо, за свідченням Святого Євангелія, «Блаженні милостиві, таких бо є Царство Небесне» (Мф. 5, 7) - саме зі слів Святого Письма хотілося б сьогодні розпочати мені свою доповідь, бо Біблія навчає нас, що добрі справи та щире серце кожної людини бачить Бог і поверне нам сторицею, - зазначив о. Олександр.

«Власне, справжнє волонтерство повинне бути пронизаним християнською духовністю, адже без неї навіть добра справа часто є зараженою тщеславством, гординею, тощо.
Будемо пам’ятати, християнство не дозволяє своїм вірним, зручно влаштувавшись у м’яких кріслах, купувати собі вічність, відповідно до буржуазних ідеалів, за милостиню, яку подають «від надлишків своїх» (Лк.,21,4), слідування Богу (Єф.,5,1) вимагає більшого, ніж просто матеріальний дар, який сам по собі також не поганий, воно вимагає доброзичливої любові до ближнього, глибинного розуміння його проблем. І саме щира, дружня участь у долі іншої людини й свідчить про те, що ми насправді, не лише хрестилися у Христа, але й зодяглися у Нього (Гал.3,27)» - такими словами була завершена доповідь.

Далі мала слово ректор Гуманітарно-педагогічної академії, д.пед.н., проф. І.М.Шоробура, зазначивши, що кожна людина може у міру своїх сил вести волонтерську діяльність.

Продовжив роботу вченого зібрання М.Ганабо – директор проекту «Корпус волонтерів для сільських громад України», який проаналізував перспективи і реальні можливості розвитку села і волонтерської роботи у сільських громадах.

Після М.Ганабо виступила керуюча освітніми проектами міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» К.Тараненко, яка презентувала діяльність фонду, а також запросила присутніх до плідної співпраці та участі у Всеукраїнському конкурсі проектів «Добро починається з тебе».

Далі мав слово священик Андрій Стасишин, розповівши про роботу у будинку для тимчасового проживання молодих інвалідів «Родинний затишок» і пастирську опіку підопічних центру.

Робота завершилась секційними засіданнями та підбиття підсумків конференції.