Митрополит – знаний у світі талановитий церковний діяч, педагог, вчений, людина високої культури, багатогранних душевних обдарувань.
Інститут завжди відчував підтримку Блаженнійшого Митрополита Володимира. З 2001 року з благословення Блаженнішого розпочалася довготривала та плідна співпраця з Хмельницькою єпархією УПЦ. На території вузу побудовано Каплицю імені Святого Рівноапостольного Князя Володимира і в 2005 році освячено Його Блаженством. У тому ж році відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Церква і держава у служінні народові” (до 75-річчя Митрополита). 2009 роцібуловідкрито і освяченоправославну дзвіницю.У березні 2010 року Блаженнійший Митрополит Володимир подарував Інституту вічну Книгу мудрості – факсимільне видання Пересопницького Євангелія.
У 2011 році на території Інститутувідкрито «Алею українськоїдуховності». Початком її створення стало встановлення та освячення пам’ятника Гетьманові Богдану Зиновію Хмельницькому у жовтні 2007 року, у 2010 році було встановлено пам’ятники Григорію Сковороді, Лесі Українці, Тарасу Шевченкові та Митрополиту Петру Могилі. У 2015 році відкрито Музей пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.
У 2011 році колектив Хмельницького інституту МАУП нагороджено орденом Української Православної Церкви Святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого.
Стратегічною метою України у XXI столітті постає питання розвитку православної педагогіки, релігійного виховання, освіти та просвітництва загалом. Тому, враховуючи потребу духовного відродження України та зміцнення моральності у суспільстві, у 2005 році за ініціативи Леоніда Григоровича Білого та з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира (Сабодана), за особистою підтримкою Митрополита Хмельницького та Старокостянтинівського Антоніябуло створено кафедру українського православ’я та теології Хмельницького інституту МАУП.
З часу заснування кафедру очолює Дацюк Олександр Анатолійович (кандидат богослов’я). За останні роки зусиллями Олександра Дацюка у світ вийшли праці з питань основ православної віри, християнської філософії історії, церковних розколів, церковної проповіді та соціального вчення Православної Церкви.
Багатогранна духовно-просвітницька діяльність кафедри – реальний приклад синергії світської і релігійної освіти.Завдячуючи цьому, сучасні студенти у процесі навчання вивчають такі дисципліни, як: «Основи християнської моралі», «Історія християнської Церкви».