Освітня програма "Правоохоронна діяльність"
Мета освітньої програми: Підготовка висококваліфікованих, соціально відповідальних фахівців з правоохоронної діяльності, які відповідають сучасним потребам ринку праці, суспільства та держави, здатні розв’язувати складні задачі і проблеми дослідницького та/або інноваційного характеру у галузі правоохоронної діяльності або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог, а також готові, будучи відданими принципам людської та професійної гідності, справедливості, рівності, неупередженості, незалежності, співпереживання та дотримання високих етичних стандартів, до вирішення завдань із забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, надання поліцейських послуг.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації:
Підготовка фахівців полягає в інтегративному поєднанні класичних юридичних дисциплін, які традиційно викладаються в юридичних ЗВО, з дисциплінами правоохоронного спрямування, що забезпечує формування у здобувачів системи компетентностей, необхідних для виконання ряду функцій правоохоронних органів.
Загальна освіта за спеціальністю 262 Правоохоронна діяльність.
Ключові слова: правоохоронна діяльність; забезпечення прав людини в правоохоронній діяльності; досудове розслідування; право; цивільна безпека; оперативно-розшукова діяльність; кваліфікація кримінальних правопорушень; кримінально-процесуальна діяльність.Особливості програми: Унікальність даної ОПП випливає з сформованої мети і виражається у формуванні у здобувачів компетентностей для оволодіння методами і сучасними технологіями організації та здійснення правоохоронної діяльності, системним підходом до вирішення завдань із забезпечення прав і свобод людини у процесі такої діяльності з орієнтацією на регіональну специфіку Хмельниччини та потреби роботодавців. Доцільно відзначити, що особливість ОПП обумовлена тим, що Поділля розташовано поруч із Республікою Молдова, що зумовлює необхідність поглибленої підготовки фахівців у сфері правоохоронної діяльності, зорієнтовану на попередження та припинення правопорушень на кордонах України.
Шановні стейкхолдери – здобувачі освіти, батьки, науково-педагогічні працівники, роботодавці, інші зацікавлені сторони в підготовці висококваліфікованих фахівців галузі 26 Цивільна безпека!
Всі пропозиції, рекомендації, рецензії, відгуки, побажання та зауваження щодо розробки, реалізації, змісту та якості освітніх програм просимо надсилати на адресу кафедри права та правоохоронної діяльності: .
Освітньо-професійна програма (ОПП) "Правоохоронна діяльність" за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 262 Правоохоронна діяльність галузі знань 26 Цивільна безпека створена високопрофесійними науково-педагогічними працівниками Хмельницького інституту МАУП за участі стейкхолдерів – здобувачів освіти, представників студентського самоврядування та роботодавців, які зацікавлені у підготовці висококваліфікованих фахівців, що здатні професійно виконувати завдання в сфері правоохоронної діяльності. При створенні ОПП враховано передовий досвід підготовки фахівців-правоохоронців і сучасні тенденції щодо формування компетентностей майбутніх фахівців з правоохорони, що надає можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії.
Освітньо-професійна програма (ОПП) "Правоохоронна діяльність" за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 262 Правоохоронна діяльність галузі знань 26 Цивільна безпека започаткована у 2022 році, постійно проводиться її моніторинг, ОПП щорічно переглядається та оновлюється.
Стандарт підготовки магістрів за спеціальністю 262 "Правоохоронна діяльність" (ред. 2020 р.), зміни (Наказ МОН від 13.01.2022 р. № 26)
Освітня програма "Правоохоронна діяльність", спеціальність 262 "Правоохоронна діяльність", другий (магістерський) рівень вищої освіти (2022 р.)
Наказ МОН України "Про ліцензування освітньої діяльності" від 31.10.2022 р. № 246-л
Проєкт освітньо-професійної програми "Правоохоронна діяльність" (2023 р.)
Освітньо-професійна програма "Правоохоронна діяльність" (2023 р., оновлення 2024 р.), навчальні плани (денна форма навчання, заочна форма навчання (1,6), заочна форма навчання (2,0)
На освітню програму надано рецензії роботодавців та стейкхолдерів (рецензія адвокат Бевза Ю.П., рецензія адвокат, д.ю.н., доцент Циганюк Ю.В., рецензія Хмельницький НДЕКЦ МВСУ, д.н.з.д.у., доцент Кравчук О.В., рецензія ХУУП імені Л.Юзькова, ректор Омельчук О.М.).