МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

 

Викладачі кафедри права та правоохоронної діяльності Хмельницького інституту МАУП стали учасниками обговорення Маніфесту сталого миру «Світ після нашої перемоги».

У Хмельницькій міській раді презентували Маніфест сталого миру «Світ після нашої перемоги» за участі авторів документу: Олексія Ковжуна, медіа-експерта, політичного консультанта, Богдана Панкевича, співзасновника, члена Політради Української Галицької партії, Костянтина Батозського, політолога, директора «Агентства Розвитку Приазов’я», Андрія Андрушківа, військовослужбовця ЗСУ.

Документ є втіленням ідей його авторів, представників українського громадянського суспільства, про те, як унеможливити наступну агресію росії та забезпечити сталий мир в інтересах всіх народів, на практиці – не тільки в Західній, але й у Центрально-Східній Європі – реалізувавши гасло «ніколи знову».

Під час презентації учасники заходу, який проводить Громадянська мережа ОПОРА в рамках проєкту «Маніфест сталого миру – стратегічний підхід» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», мали змогу поставити запитання авторам та надати свої зауваження та пропозиції до документу, а також поспілкуватися з авторами.

Автори Маніфесту Sustainable Peace Manifesto «Світ після нашої перемоги» розповіли:

«Україна прагне реалізувати себе як європейська демократична країна, побудована на засадах верховенства права. Безумовною передумовою цього є завершення війни.

Звільнення всієї території України і завершення військових дій не означає завершення війни. І справа не лише у відшкодуванні завданої шкоди і покаранні винуватих: розпалені антиукраїнські й антизахідні настрої та імперські амбіції як російської еліти, так і простих росіян рано чи пізно призведуть до наступної ескалації та війни. Щоб убезпечити Україну та світ від нової агресії, антивоєнній коаліції необхідно створити такі умови, наслідком яких стануть глибокі внутрішні зміни в РФ, що стали би гарантією сталого миру.

Ми, автори цього маніфесту, представники українського громадянського суспільства, зобов'язані прямим запитом з фронту, запитом українських захисників і захисниць, взяли на себе сміливість детально прописати ці умови. Світ вже не буде таким, як був до війни, тому наша мета – не повернутися до передвоєнного стану, а врахувати його вади, які уможливили війну, і створити новий, безпечніший лад, який наступну війну цілком унеможливить. Більшість наших пропозицій є у рамках міжнародного права, а деякі спрямовані на його розвиток відповідно до нових загроз світовій безпеці.

Цей маніфест містить візію такого повоєнного світу й окреслює шляхи її досягнення. Неможливо отримати мир ціною справедливості чи справедливість ціною миру. Для сталої міжнародної безпеки справедливість і мир мають бути досягнуті одночасно.

Отже, агресор має понести відповідальність за війну».

 

(с) Інформацію підготовлено за матеріалами Хмельницької міської ради