МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Директор Хмельницького інституту МАУП взяв участь у нараді під головуванням очільника Державної служби якості освіти України

 

В межах робочої поїздки Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК зустрівся з ректорами закладів вищої освіти Хмельниччини.

У ході зустрічі обговорили питання щодо організації освітнього процесу в закладах вищої освіти України в умовах воєнного стану, а саме:

- позиції студентів щодо питання внутрішньої комунікації;

- можливість дотримання розкладу проведення занять, зважаючи на обраний закладом формат освітнього процесу;

- надання викладачами інформації з питань організації навчання здобувачам освіти;

- рівень задоволеності організацією освітнього процесу.

Під час зустрічі розглянули також питання прийому на навчання та організації закладами вищої освіти освітнього процесу для здобувачів старшого віку (1964-1994 рр. н.) у рамках моніторингового дослідження ризиків та проблемних питань якості організації освітнього процесу для здобувачів освіти призовного віку денної форми  у закладах освіти країни.

Очільник Служби поінформував, що Державною службою якості освіти у 2023 році проведено моніторинг з актуальних питань організації освітнього процесу та якості освіти в умовах воєнного стану шляхом щоквартальних онлайн-опитувань здобувачів освіти та викладачів закладів фахової передвищої та вищої освіти України. Зокрема, Руслан ГУРАК зауважив, що загальні результати обчислення індексу задоволеності споживачів освітніх послуг у четвертому кварталі 2023 року вказують на те, що потреби учасників освітнього процесу стабільно забезпечуються на належному рівні, зважаючи на поточну ситуацію в окремих регіонах та індивідуальні можливості закладів.

Руслан Гурак проінформував, що протягом січня-лютого 2024 року проаналізовано інформацію з Єдиної державної електронної бази з питань освіти про заклади освіти про кількість здобувачів вищої та фахової передвищої освіти особами чоловічої статі 1964-1994 років народження, які вступили або поновлені на денній формі навчання у 2021-2023 роках.

Результати аналізу свідчать про аномальне збільшення контингенту здобувачів вищої та фахової передвищої освіти у 2022 році: в цілому у 19 разів (або на 1880%).

Закладам вищої освіти рекомендовано звернути увагу на якість організації освітнього процесу для зазначеної категорії студентів.