МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Керівники Хмельницького інституту та коледжу МАУП взяли участь у нараді за участі Генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України.

 

9 листопада 2023 року до Хмельницького національного університету завітав генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.

У рамках робочого візиту Олег Шаров зустрівся із керівниками закладів фахової передвищої освіти Хмельницької області та висвітлив основні тенденції у сфері фахової передвищої освіти у 2023 році: нове законодавство, пріоритети та ключові завдання. Озвучені тези викликали жваву дискусію. Керівники закладів фахової передвищої освіти Хмельниччини заявили про намір твердо відстоювати права усіх учасників освітнього процесу та активної позиції щодо статусу фахової передвищої освіти.

Із доповіддю про стан розвитку фахової передвищої освіти виступила Директор Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної військової адміністрації Дарія Басюк. Дарія Іванівна охарактеризувала мережу закладів передвищої освіти Хмельниччини, зокрема контингент здобувачів, результати вступної кампанії 2023 року; розповіла про роботу закладів в умовах воєнного статну та пріоритетні завдання. Окрему увагу зосередила на інформації про релоковані заклади фахової передвищої освіти.

Під час зустрічі з керівниками закладів вищої освіти Олег Шаров виступив із доповіддю “Системно-структурна трансформація вищої освіти: війна, повоєнне відновлення, євроатлантична інтеграція”. У своєму виступі він зазначив, що в умовах воєнного стану пріоритетною є безпека учасників освітнього процесу. Олег Ігорович ознайомив присутніх із актуальними законопроєктами та перспективами системних змін, розповів про пріоритетні плани та напрямки освітньої реформи, це, зокрема: відмова від вечірньої та заочної форми здобуття освіти; співфінансування замість системи «бюджет – контракт»; введення в освітній процес педпрацівників з новими ролями, зокрема лектор, інструктор, тютор, наставник та ін.