МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому коледжі МАУП відбувся семінар з елементами тренінгу «Особливості надання безоплатної правової допомоги. Протидія домашньому насильству».

У Хмельницькому економіко-правовому фаховому коледжі МАУП відбувся науково-практичний тренінг для третьокурсників, які опановують професію юриста. Тема тренінгу – «Особливості надання безоплатної правової допомоги. Протидія домашньому насильству». Зі студентами з’ясовували, який алгоритм дій особи, постраждалої від домашнього насильства, а також які спеціальні заходи можуть вжити до кривдника.

У місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Хмельниччині від початку 2022 року видали більше півсотні наказів, відповідно до яких юристи та адвокати представляли інтереси осіб, постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. У більшості випадків штатні юристи центрів та адвокати, що співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги в області, вимагали в суді застосування до кривдників обмежувального припису.

«Обмежувальний припис стосовно кривдника застосовується на підставі судового рішення за заявою постраждалої особи. Суд розглядає справу про видачу обмежувального припису в порядку окремого провадження не пізніше 72 годин після надходження до суду відповідної заяви. Кривдника викликають до суду, розміщуючи оголошення на офіційному сайті суду. Але судовий розгляд можуть провести і без виклику кривдника та його участі, якщо цього вимагає безпека постраждалої особи», – пояснила студентам начальниця відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення та розвитку інфраструктури Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.

Від юристки студенти дізналися, яку інформацію треба зазначати в заяві до суду, до якого суду слід подавати заяву, чи необхідно сплачувати судовий збір, звертаючись до суду про застосування обмежувального припису до кривдника.

 

Ольга Чорна наголосила, що особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

«Покарання за вчинення домашнього насильства може бути різним: від громадських робіт до двох років позбавлення волі. Наприклад, якщо жінка повідомила до поліції про вчинення щодо неї насильства чоловіком один-два рази, правоохоронці можуть притягнути кривдника до адміністративної відповідальності. Та якщо насильство вчиняється систематично, це буде підставою для відкриття кримінального провадження щодо кривдника», – зазначила фахівчиня регіонального центру.

Для закріплення знань Ольга Чорна запропонувала студентам виконати низку практичних завдань, зокрема виокремити стереотипи про домашнє насильство на основі українських народних прислів’їв та приказок, визначити форму насильства в конкретних випадках або назвати діяння, які характеризують певні форми насильства.