МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Розкажіть, будь ласка, історію Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «МАУП»

Ідея створення управлінського закладу вищої освіти у місті Хмельницькому належить засновнику Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгію Васильовичу Щокіну. На той час, а це був 1995 рік, у нашому регіоні не було закладу вищої освіти, який би здійснював підготовку висококваліфікованих управлінських кадрів. Ідея була підтримана і після підготовчого етапу: пошуку кадрів, підбору приміщення, у червні 1996 року було відкрито Навчально-консультаційний пункт МАУП у місті Хмельницькому, а мене призначено директором.

У 1998 році НКП було реформовано у Хмельницьку філію МАУП, яка здійснювала набір студентів на денну та заочну форми навчання. Також у той час було відкрито представництва Хмельницької філії МАУП у м.Камянці-Подільському, м.Тернополі, м.Нетішені, м. Шепетівка, м. Славута. Згодом Камянець-Подільське та Тернопільське представництва стали самостійним філіями Міжрегіональної Академії управління персоналом.

У 2003 року Академія придбала приміщення та надала Хмельницькій філії статус Інституту. Хмельницький інститут МАУП має приміщення площею 8 000 кв. м. де розташовано понад 50 нових аудиторій, актовий зал на 650 місць, читальний зал бібліотеки на 80 місць, спортивний зал, тренажерний зал, мультимедійні аудиторії, конференц-зал, медіацентр, нові компютерні класи, їдальня, гуртожиток для іногородніх студентів, спортивні майданчики на свіжому повітрі.

Інститут названо на честь Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Володимира.

Митрополит Володимир – був знаним у світі талановитим церковним діячем, педагогом, вченим, людиною високої культури, багатогранних душевних обдарувань. У 2015 році у Інституті відкрито музей пам’яті Митрополита Володимира.

У 2008 році у складі Інституту розпочав роботу Хмельницький економіко-правовий коледж МАУП, який надає освітні послуги у сфері фахової передвищої освіти.

Навчання в інституті та коледжі здійснюється за денною і заочною формами, освітніми рівнями: «бакалавр», «магістр» та освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр». Спеціальності підготовки: право; психологія; туризм; економіка; фінанси, банківська справа та страхування; облік і оподаткування. Всі спеціальності та освітньо-професійні програми акредитовані МОН України, або Національним агентством забезпечення якості освіти.

Які кафедри функціонують у складі Інституту?

Протягом 25 років структура Інституту змінювалась. Станом на 2021 рік у складі Інституту функціонує гуманітарно-економічний факультет та Хмельницький економіко-правовий фаховий коледж МАУП.

У складі факультету функціонує шість кафедр, чотири з яких випускаючі. Кафедра права та правоохоронної діяльності, кафедра психології, кафедра економіки та управління, кафедра теорії та практики туризму, кафедра фундаментальної підготовки та кафедра українського православя та теології.

У складі кафедри права та правоохоронної діяльності функціонує  Юридична клініка, що надає юридичні послуги на безоплатній основі та є базою для студентів де вони удосконалюють свої практичні навички.

За ініціативи кафедри у 2015 році було підписано Меморандум між ВНЗ області, що здійснюють підготовку юристів та Головним  територіальним управлінням юстиції в Хмельницькій області, одним з пріоритетних завдань якого є сприяння у проходженні виробничої, науково-дослідної та педагогічної практики студентів: https://drive.google.com/file/d/1mAnozXw25axeF-5_lUfB8bwyuTmWCoLB/view

У 2020 році  відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Хмельницьким інститутом МАУП та Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області Оксаною Кізаєвою https://drive.google.com/file/d/12AIXq85insM--3wSBMF26iaTTIpaB1gM/view

У цьому навчальному році кафедра отримала успішний досвід міжнародної акредитації освітньої програми «Право» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Кафедр психології спрямовує свою діяльність на тісне поєднання теоретичного навчання та практичної підготовки за спеціальністю «Психологія» до освітніх рівнів «бакалавр», «магістр».

Викладачі кафедри щомісяця проводять тренінги, наукові семінари, вебінари, психологічні воркшопи. У лютому заплановано проведення Тренінгу «Саморегуляція та профілактика емоційного вигорання» та вебінару «Емоційне вигорання та синдром постійної втоми». Тренером та модератором цих заходів є старший викладач кафедри, практикуючий психолог Тетяна Черкасова. Вона також є керівником Центру психологічного консультування, що працює при кафедрі. З детальною інформацією про роботу Центру ви зможете ознайомитися за лінком: http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-psihologiyi/centr-psihodiagnostiki-ta-konsultuvannya.htm

Кафедра фундаментальної підготовки є невипускаючою, але надзвичайно активною та прогресивною. Викладачами кафедри підготовлено ряд переможців міжнародних та всеукраїнських наукових форумів.

Доцент кафедри, кандидат педагогічних наук Валентина Олійник підготувала не одного переможця обласного та республіканського етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Тільки у 2020 році Валентина Василівна підготувала більше 10 студентів, що стали переможцями Всеукраїнської дистанційної олімпіади «Всеосвіта Осінь – 2020» з дисципліни українська мова та ХІ Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот-2020».

Кафедра щороку проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів». У 2020 році науковий форум зібрав понад 100 учасників з усіх куточків України. За підсумками конференцій видано 13 випусків збірників наукових праць.

Також приємно, що Валентина Василівна є експертом Національного агентства забезпечення якості освіти зі спеціальностей філологія та психологія.

Ще однією науковою темою кафедри є «Інноваційні технології як основа професійного становлення особистості». Розробкою цієї теми займається завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила Савчук. Щороку проводяться наукові семінари та видається збірник наукових праць «Інноваційні технології ХХІ століття».

Зараз ми працюємо над обєднанням кафедри економіки та управління і кафедри теорії та практики туризму. Така ідея виникла в зв’язку з тим, що освітня  програма підготовки зі спеціальності «Туризм» вимагає ґрунтовної підготовки з економіки, а кафедра економіки та управління має необхідний кадровий та матеріальний ресурс для забезпечення цих вимог.

Кафедру в різний час очолювали кандидат економічних наук, доцент Василь Ковальчук та кандидат економічних наук, доцент, міжнародний сертифікований аудитор Антоніна Гуменюк.

У цьому році за конкурсом посаду завідувача кафедри зайняла кандидат економічних наук Ганна Цимбалюк. Вона молодий і перспективний науковець та викладач, у Інституті вже майже 5 років. Ганна Сергіївна спільно з викладачами кафедри зараз працюють над модернізацією освітніх програм зі спеціальностей «Економіка», «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Туризм».

На базі кафедри працює Бізнес-Центр, який очолює доцент кафедри, кандидат економічних наук Петро Семянчук. З інформацією про діяльність Центру можна ознайомитися перейшовши за лінком: http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-ekonomiki-ta-upravlinnya/biznes-centr.htm

На особливу увагу заслуговує кафедра українського православя і теології. Кафедру було відкрито з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та Митрополита Хмельницького та Старокостянтинівського Антонія у 2005 році. З того часу кафедру очолює кандидат богословя Олександр Дацюк.

Викладачами кафедри організовано ряд міжнародних та всеукраїнських форумів, зокрема Міжнародну науково-практичну конференцію «Церква та держава у служінні народові» та щорічну Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Історія, культура та освіта: християнський вимір», що у цьому році відбудеться вже у пятнадцяте. За підсумками роботи наукових зібрань видано 10 збірників наукових праць.

У перспективі кафедра планує розпочати підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Богословя». З інформацією про роботу кафедри можна ознайомитися за лінком: http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-ukrayinskogo-pravoslavya-i-teologiyi/

Окрім кафедр, ефективність освітнього процесу забезпечує адміністративно-господарський склад. Адже наші абітурієнти знайомляться з закладом з перших його сходинок, тому у нашому колективі важлива робота кожного. І тих, хто готує затишні аудиторії для студентів, і тих, хто ці аудиторії наповнює змістовним сенсом.

У нас велике, комфортне та затишне приміщення і підтримка його у належному стані на плечах господарського відділу, який доволі вправно справляється з завданнями.

Майже для усіх абітурієнтів перша людина з якою вони спілкуються – це секретар відбіркової комісії. У нас цю посаду займає Катерина Панчук – людина професійна та відповідальна, вона чудово налагоджує контакт з абітурієнтами і майже всі вони стають нашими студентами.

Також хочу згадати про роботу бухгалтерії, працівники якої роблять все для того, щоб фінансові питання вирішувалися вчасно і ефективно.

І звичайно робота факультету – де працюють люди від яких багато у чому залежить організація освітнього процесу. Це команда професіоналів, що працюють на результат – Богдан Кіщенко, Лариса Стребкова, Володимир Коцюк, Світлана Лівшун.

Шкода, що у такому форматі не можливо розповісти все, тому пропоную ознайомитися детально з нашою роботою завітавши у Інститут, або на наш сайт: http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/

Розкажіть про науково-педагогічний склад інституту

Науково-педагогічний склад Інституту, поєднує у собі досвід і професіоналізм з ентузіазмом та перспективністю. У нас є викладачі, що прийшли працювати у Інститут понад 20 років тому після студентської лави і зараз є основою нашого колективу: Алла Авсієвич, Валентина Олійник, Юлія Циганюк, Валентина Парандій, Галина Оліх та ін.

За останні декілька років науково-педагогічний колектив поповнився молодими і перспективними науковцями, що привнесли позитивні зміни в організацію освітнього процесу – Ганна Цимбалюк, Петро Семянчук та ін.

На усіх кафедрах працюють високопрофесійні науково-педагогічні працівники та досвідчені практики.

До прикладу на кафедрі права та правоохоронної діяльності працює 11 науково-педагогічних працівників, з них 9 мають науковий ступінь та вчене звання, 3 з них доктори юридичних наук. Викладачі успішно поєднують викладацьку та практичну діяльність, що є надзвичайно важливим для сучасного освітнього процесу.

Юлія Циганюк – завідувач кафедри, доктор юридичних наук, доцент. Також вона є практикуючим адвокатом та науковим консультантом Хмельницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. До речі, заступник директора Центру Олег Кравчук, кандидат юридичних наук, доктор наук з державного управління, наш випускник 2004 року, а зараз є Головою ЕК зі спеціальності «Право».

У 2020 році Юлія Володимирівна стала переможцем ХV обласного конкурсу науково-дослідних робіт в номінації «Монографії, підручники та навчальні посібники». Конкурс організовує Хмельницька обласна рада. У січні 2021 року отримала почесну нагороду – Нагрудний знак Національної асоціації адвокатів України.

Лариса Жданкіна – кандидат юридичних наук, доцент кафедри, до січня 2020 року працювала у штаті кафедри, а уже майже рік викладач-сумісник, в зв’язку з тим, що її обрано за конкурсом штатним науковим консультантом Конституційного Суду України.

Алла Авсієвич, доктор філософії в галузі права, доцент кафедри та Ольга Охман, кандидат юридичних наук,  доцент кафедри – поєднують викладацьку роботу з обовязками суддей присяжних.

Юрій Бевза – старший викладач кафедри є практикуючим адвокатом.

І цей список можна продовжувати і по кожній кафедрі він буде вражаючим. Ми впевнені, що тільки тоді, коли викладач своїм особистим прикладом показує професіоналізм та успішність, можна сподіватися на дійсно якісний результат – підготовку професійного  та успішного випускника.

Колектив активно працює та розвивається і безсумнівно основні наші перемоги ще попереду.

Які важливі досягнення Хмельницького інституту МАУП заслуговують окремої уваги?

Найважливішими своїми досягнення, ми, безперечно, вважаємо досягнення наших випускників та студентів. Коли вони здобувають свої перші перемоги ще навчаючись у Інституті, а потім продовжують успішно реалізовуватись у професії – це і є наш успіх.

Тільки за останній час у нас є ряд перемог, зокрема, наш магістрант Тимур Жиловський став лауреатом Всеукраїнського конкурсу на краще професійне досягнення “Молодий правник року 2018” та отримав відзнаку з рук першого Президента України Леоніда Макаровича Кравчука http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-komercijnogo-ta-trudovogo-prava/molodij-pravnik-roku-2018.htm

Наталія Бобрик, студентка спеціальності «Право» у 2019 році стала переможницею регіонального етапу конкурсу творчих робіт «10 кроків прокурора до подолання корупції». Організаторами щорічного конкурсу виступають Генеральна прокуратура України та Міністерство освіти і науки України http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-komercijnogo-ta-trudovogo-prava/konkurs-tvorchih-robit.htm

Бевза Максим, студент спеціальності «Туризм» є неодноразовим переможцем обласних та Всеукраїнських змагань зі спортивного туризму.

Цей список можна продовжувати і продовжувати. Я можу декілька днів поспіль розповідати про досягнення наших студентів у навчанні, науці та спорті. Вони є учасниками та переможцями Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів наукових робіт, олімпіад, Міжнародних конкурсів знавців української мови імені Петра Яцика та Тараса Шевченка та ін. З детальною інформацією про ці заходи ви можете ознайомитися на нашому сайті: https://km.maup.com.ua/

Але без потужного та кваліфікованого кадрового складу ці успіхи не будуть можливими. Тому, завдячуючи засновнику та керівництву Академії, нам вдається підтримувати та розвивати професійний рівень викладачів.

Завдяки зусиллям науково-педагогічних працівників за роки роботи Інституту організовано майже 200 наукових заходів, а також видано 100 випусків збірників наукових праць.

Перша наукова конференція, що відбулася у Інституті в 2002 році  та перший збірник науковий праць, що видано у 2004 році були присвячені проблематиці Голодомору 1932-1933 років. Ця тема стала однією з основних наукових проблем, що досліджуються науковцями Інституту.

Інформація про наукові заходи розміщена на нашому сайті:  http://km.maup.com.ua/institut/naukova-robota/naukovi-zahodi/

Зі збірниками в pdf-форматі можна ознайомитися за посиланням: http://km.maup.com.ua/institut/naukova-robota/naukovi-vidannya/

Колектив надзвичайно гордий тим, що 2 вересня 2020 року на засіданні  Вченої ради Міжрегіональної Академії управління персоналом було підведено підсумки загальноакадемічного рейтингу «Якість освіти – 2020», в якому приймали участь регіональні підрозділи Академії і за підсумками рейтингу Хмельницький інститут МАУП отримав диплом переможця в номінації «Кращий відокремлений структурний підрозділ року».

Стабільність, злагоджена робота усього колективу, робота на якісний результат адміністрації, викладачів та студентів – ось наша формула успіху.

 Як ви заохочуєте студентів до наукової та громадської діяльності Інституту? Які досягнення?

За 25 років роботи у нас виникли традиції які ми підтримуємо завдяки нашим студентам. У Інституті потужно діють органи студентського самоврядування: Студентська рада Інституту, Студентська рада Коледжу, Студентська рада гуртожитку,  Уповноважений з прав студентів, Старостат академічних груп та Наукове товариство студентів та молодих вчених. Про діяльність студентського самоврядування можна дізнатися перейшовши за лінком: http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/

Перший документ з яким ми знайомимо наших першокурсників – це КОДЕКС ЧЕСТІ МАУП http://km.maup.com.ua/institut/cocialno-vihovna-robota/kodeks-chesti.htm

Наші студенти знають, що бути МАУПівцем – це відповідальність та честь, тому вони докладають всіх зусиль, щоб збільшувати здобутки великої родини студентів та випускників Академії.

Ми заохочуємо участь студентів у різноманітних молодіжних проектах, завдячуючи яким вони можуть розвинути свої лідерські якості, набути необхідних Soft Skills для того, щоб у подальшому краще реалізувати себе у професії.

Голова Студентської ради Інституту Зоряна Коваль та Голова Студентської ради Коледжу Яна Абрамян обрані депутатами Молодіжної ради Хмельницького.  До речі, дівчата, як активні лідери студентського самоврядування, у цьому навчальному році були відзначені Почесними Грамотами Хмельницького міського голови: http://km.maup.com.ua/novini/studentok-hmelnickogo-institutu-ta-koledzhu-maup-vidznacheno-nagorodami-miskogo-golovi.htm

Наші студенти вже декілька років поспіль проходять стажування у «Школі сучасного лідера» при Хмельницькій міській раді http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/shkola-suchasnogo-lidera-pri-miskij-radi.htm. І щороку ми організовуємо для них пізнавальні та навчальні екскурсії до Верховної Ради України, Будинку Уряду, Міністерства юстиції.

Також наші студентські активісти співпрацюють з Молодіжним центром Хмельницького та спільно проводять ряд заходів. Тільки на початку поточного навчального року вони взяли участь у проекті «Твоє життя – твоя відповідальність» http://km.maup.com.ua/institut/cocialno-vihovna-robota/tvoie-zhittya-tvoya-vidpovidalnist.htm, у форумі «Молодь онлайн!» http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/studentska-rada-hmelnickogo-institutu-maup-vzyala-uchast-u-forumi-molod-onlajn.htm, у проекті від British Council Ukraine http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/british-council-ukraine.htm та багатьох інших.

З 2005 року студентське самоврядування готує до видання газету «Студентська хвиля». За цей час вийшло 35 випусків, з електронними примірниками можна ознайомитися за посиланням: http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/studentska-hvilya.htm

Наукове товариство студентів та молодих вчених, яке було створене у Інституті в 2001 році, зараз очолює студентка 3 курсу спеціальності «Психологія» Аліна Руденко http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/naukove-tovaristvo-studentiv-ta-molodih-vchenih.htm Наукове товариство складається з наукових гуртків, що діють при кафедрах.

Про наукові заходи, що організовує Товариство я можу розповідати дуже багато, але зупинюся на основному. З 2002 року студенти-науковці нашого Інституту організовують Всеукраїнський конкурс студентських та учнівських наукових робіт «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді». За роки існування Конкурсу у ньому взяли участь понад 2 000 молодих науковців. Етапи конкурсу розпочинаються з 14 жовтня та завершуються 14 квітня кожного навчального року https://drive.google.com/file/d/1km-87DMtfkzgt5aCVvpBm0UwRdKREdmh/view. За підсумками Конкурсу відбувається звітна науково-практична конференція http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/hvi-vseukrayinska-naukovo-praktichna-konferenciya.htm

У цьому навчальному році Конкурс вже оголошено та проводиться до 25-річчя Хмельницького інституту МАУП http://km.maup.com.ua/novini/vseukrayinskij-konkurs-studentskih-ta-uchnivskih-naukovih-robit.htm

Якщо говорити про заохочення, то восени Студентська рада ініціювала розробку та обговорення Положення про рейтинг успішності студентів Інституту http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/obgovorennya-proiektu-polozhennya-pro-rejting-studentiv.htm

Проект Положення вже було обговорено на Конференції студентів у грудні 2020 року http://km.maup.com.ua/novini/u-hmelnickomu-instituti-maup-vidbulasya-konferenciya-studentiv-dennoyi-ta-zaochnoyi-form-navchannya.htm та Вченій раді Інституту у січні 2021 року http://km.maup.com.ua/institut/vchena-rada/zasidannya-vchenoyi-radi-28012021-r.htm

Сподіваємося, що документ запрацює з нового навчального року, а у ньому  передбачено ряд матеріальних та нематеріальних заохочень для кращих студентів.

У яких спортивних чи культурно-масових заходах студенти беруть участь?

Щодо участі у спортивних та культурно-масових заходах безперечно наші студенти беруть приклад зі студентів Президентського університету МАУП. Адже серед них є професійні спортсмени, переможці Всеукраїнських змагань, а також чемпіони Європи, світу, і навіть Олімпійські ігор.

Я вже згадував, що студенти Хмельницького інституту та коледжу МАУП мають прекрасну матеріально-технічну базу для занять спортом: спортивний та тренажерний зал у навчальному корпусі, а також спортивні майданчики на свіжому повітрі.

Тому багато змагань відбуваються безпосередньо у Інституті: до Дня Збройних сил України та до Дня Захисника України http://km.maup.com.ua/novini/u-hmelnickomu-instituti-maup-vidbuvsya-rozvazhalno-vihovnij-zahid-do-dnya-zbrojnih-sil-ukrayini.htm

Наші студенти кожного року приймають участь у спортивних змаганнях, зокрема у легкоатлетичних забігах, які відбуваються у рамках літніх універсіад http://km.maup.com.ua/institut/studentske-samovryaduvannya/legkoatletichnij-zabig-2019.htm

Окремо хочу сказати про досягнення студентів спеціальності «Туризм». До введення протиемідемічних заходів наші студенти-туристи взяли участь у  квесті та змогли позмагатися з 14 командами інших навчальних закладів. Команда «Карадах»  Хмельницького інституту та коледжу МАУП зайняла ІІ місце у виді «Рятувальні роботи на водному об’єкті», та ІІ місце  у виді «Туризм і краєзнавство» http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-teoriyi-i-praktiki-turizmu/vijskovo-patriotichnij-kvest.htm

Також команда Хмельницького коледжу МАУП перемогла у загальноміському Квесті-змаганні присвяченому 102-й річниці бою під Крутами. У змаганнях брали участь 35 команди. Наша команда здобули І місце у змаганнях зі «Спортивного орієнтування» http://km.maup.com.ua/institut/kafedri/kafedra-teoriyi-i-praktiki-turizmu/kvest-zmagannya.htm

Ми заохочуємо студентів займатися спортом та бути активними, особливо зараз, коли через карантинні обмеження багато заходів не відбувається, або переноситься  у дистанційний режим. Завдячуючи МАУП студенти мають можливість приймати участь у онлайн конкурсах: пісні, танцю, фотомистецтва, декламатора поезії і навіть легкоатлетичному марафоні.

Які перспективи розвитку Хмельницького інституту МАУП?

Серед перспектив розвитку можна назвати:

-      Зміцнення кадрового складу шляхом підвищення наукового та професійного рівня науково-педагогічних працівників, що працюють у Інституті та залучення до викладання молодих, але перспективних науковців та практиків.

-      Активізація міжнародної мобільності як викладачів, так і студентів. Стимулювання їх участі у міжнародних стажуваннях, наукових форумах і т.д.

-      Ліцензування освітньо-професійних програм зі спеціальності «Правоохоронна діяльність» освітніх рівнів «бакалавр», «магістр» так освітньо-професійного рівня «фаховий молодший бакалавр».

-      Оптимізація структури та розвиток матеріально-технічної бази.

-      Розвиток єдиного електронного інформаційно-комунікаційного середовища.