МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Викладачі Хмельницького інституту МАУП взяли участь у Всеукраїнському науково-педагогічному підвищенні кваліфікації «Інтеграція ШІ в освіту – виклики та можливості».

 

Викладачі Хмельницького інституту МАУП прослухали лекції в рамках Всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Інтеграція штучного інтелекту в освіту – виклики та можливості».

Професійна програма підвищення кваліфікації розроблена із врахуванням сучасних науково обґрунтованих підходів до організації навчання дорослих, досягнень у сфері штучного інтелекту, освітніх, соціальних та поведінкових наук. Програма спрямована на розвиток і вдосконалення інформаційно-комунікаційної, педагогічної та аналітичної компетентностей, а також практичних навичок інтеграції штучного інтелекту в освітній процес. Особливий акцент зроблено на формуванні стратегій ефективного впровадження ШІ, розвитку професійно-особистісних якостей і здатності ухвалювати зважені рішення в умовах стрімкого розвитку технологій.

У межах заходу проведено дві комплексні онлайн-лекцій:

Лекція професора Роуз Лаккін. Тема: «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні»

Спікер: професор Роуз Лаккін, почесний професор Університетського коледжу Лондона, Великобританія, яка розкрила трансформаційний потенціал штучного інтелекту в українській вищій освіті, висвітлюючи можливості персоналізованого навчання, автоматизації оцінювання та аналізу даних, а також виклики, пов’язані з етикою, конфіденційністю та готовністю закладів освіти. Особлива увага була приділена розробці стратегій впровадження ШІ, розвитку компетенцій персоналу та створенню ефективних моделей управління, які відповідають потребам української освітньої системи.

Лекція професора Майка Шарплза. Тема: «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики»

Спікер: професор Майк Шарплз, почесний професор Інституту освіти Відкритого університету, Великобританія, який розглянув як генеративний ШІ, зокрема ChatGPT, змінює освіту, виконуючи завдання від написання есе до створення планів занять і ведення діалогів. Лекція охопила виклики, такі як розпізнавання робіт, створених ШІ, розробка політик для його використання в освіті, а також програми «ШІ-грамотності» для викладачів і студентів. Професор також представив можливості ШІ у викладанні й оцінюванні, зокрема моделей як «Двигун можливостей», «Опонент Сократа», «Співрозробник» і «Динамічний оцінювач».

Усі учасники: Валентина Парандій, Ольга Охман, Оксана Данько, Ганна Цимбалюк, Валентина Олійник, Алла Авсієвич – отримали сертифікати, що підтверджують факт участі в лекціях із зазначенням 0,1 кредиту ЄКТС.