18 жовтня 2019 року у Хмельницькому інституті відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія, культура та освіта: християнський вимір», організаторами якої виступили Хмельницький інститут МАУП, Хмельницька єпархія Української Православної Церкви і Хмельницький міський відділ Національної спілки краєзнавців України.
Конференція зібрала більше ніж 50 учасників із різних регіонів України. У спільній роботі брали участь духовенство, вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви, педагоги, представники Духовних шкіл, духовенство, викладачі і студенти вузів України:
З вітальним словом виступили:
Білий Леонід Григорович, Директор Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом». Кандидат педагогічних наук, доцент
Блажевич Юрій Іванович, Почесний краєзнавець України. Голова Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців України. Кандидат історичних наук, доцент
Вітальне слово від Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського АНТОНІЯ, Керуючого Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви. Кандидат богослов’я зачитав старший викладач кафедри українського православ’я і теології Хмельницького інституту МАУП, кандидат богослов’я, протоієрей Причишин Сергій Максимович
Учасники та гості вченого зібрання у своїх доповідях підтвердили факт, що саме Православна Церква була і залишається консолідуючою силою українського народу, силою, яка в усі часи сприяла утвердженню у суспільстві високої моралі та духовних цінностей.
Учасниками вченого зібрання окремо було розглянуто вплив християнства на розвиток і становлення української культури та освіти.
Також було зазначено, що співпраця Церкви та вищої школи налагоджує конструктивний діалог у справі пастирської опіки молоді, а також встановлює партнерські стосунки з діячами освіти, науки і культури, громадськими організаціями, що розширює позитивний вплив Православ’я на різні сфери діяльності людини та на суспільство у цілому, спонукаючи людей змінювати своє життя та намагатися йти у слід за Христом.
Дякуючи Богові за спілкування та плідну співпрацю, організатори, учасники та гості конференції постановили і у майбутньому докладати зусиль для подальшого дослідження духовної і культурної спадщини краю, ствердження Православної духовності у суспільстві та інтеграції християнських цінностей в освіту.
За підсумками роботи наукового зібрання буде видано дев’ятий випуск збірника наукових праць.