Студенти магістратури Хмельницького інституту МАУП взяли участь у юридичному консалтингу «Мобінг як несприятливий соціальний фактор».
Кафедра права та правоохоронної діяльності Хмельницького інституту МАУП дбає про якісну підготовку магістрів спеціальностей «Право» та «Правоохоронна діяльність». Для набуття та вдосконалення практичних навичок студенти-правники систематично беруть участь у вебінарах, тренінгах, що організовують юристи-практики. 18 січня 2023 року відбувся Юридичний консалтинг «Мобінг як несприятливий соціальний фактор» за участю Ольги Чорної, заступниці директорки Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області, який відбувся на платформі ZOOM та у якому взяли участь здобувачі магістратури. Також в онлайн-заході взяли участь керівники установ, організацій територіальних громад області, представники трудових колективів закладів вищої освіти Хмельницького та представники профспілкової організації працівників культури.
Ольга Чорна під час заходу повідомила про Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)», який набув чинності та вніс зміни до низки нормативно-правових актів, закріпив поняття мобінгу, його форм і способів захисту та відновлення порушених прав учасників трудових відносин.
Пані Ольга говорила про психологічний та економічний тиск в трудовому колективі; наявність доказової бази, що підтверджують факт мобінгу; наслідки для працівника, якщо суд підтвердить факт мобінгу, а також інформувала про покарання, яке чекає на кривдників. Зауважила, що роботодавець має зробити, аби запобігти мобінгу в колективі.
Познайомила з цікавими кейсами щодо судових практик з питань мобінгу. Розповіла про новели законодавства у сфері адміністративної відповідальності та покарання за цькування на роботі як для роботодавців, так і працівників.
До заходу долучилася Оксана Шейгец, фахівчиня Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини, яка наголосила, що кожна людина повинна відстоювати свої права, а також не замовчувати такі питання як мобінг та дискримінація. Варто звертатися до правоохоронних, органів, які можуть вживати заходи щодо правопорушників та письмово звертатися до роботодавця з заявою щодо факту цькування.
Учасники заходу також дізналися про історію виникнення мобінгу та проблему цькування в трудових колективах.
Матеріал підготовлено за матеріалами ХОУНБ