Участь студентів та викладачів Хмельницького інституту МАУП в онлайн-засіданні правозахисного клубу «Документування та розслідування міжнародних злочинів в Україні: досвід правозахисників».
Від 24 лютого правозахисники, журналісти та громадяни України щоденно фіксують численні воєнні злочини, злочини проти людяності та грубі порушення прав людини.
Однак дуже важливо належним чином документувати злочини, що скоєні російською армією в Україні. Адже задокументовані докази будуть використані для кримінального переслідування причетних відповідно до українського та міжнародного законодавства. Цей курс дозволить отримати базові знання, які необхідні при фіксації та документуванні воєнних злочинів.
Студенти-правники та викладачі кафедри права та правоохоронної діяльності Хмельницького інституту МАУП 15 червня 2022 року взяли участь в онлайн-засіданні правозахисного клубу «Документування та розслідування міжнародних злочинів в Україні: досвід правозахисників», який було організовано Центром Громадянських Свобод.
Виступили спікери та спікерки від правозахисних організацій, що займаються документуванням та розслідуванням: Олександра Матвійчук, Центр Громадянських Свобод; Євген Захаров, Харківська правозахисна група; Тетяна Печончик, Центр прав людини ZMINA; Роман Авраменко, Trouth Hounds; Олександр Павліченко, Українська Гельсінська спілка з прав людини.
Організації та учасники розповіли власний досвід у документуванні міжнародних злочинів в Україні в 2022 році, зупинилися на позитивних і негативних практиках і тенденціях. За результатами заходу планується розробка документу позитивних та негативних практик документування та розслідування міжнародних злочинів, а також рекомендації правозахисним організаціям, органам влади та іншим, що залучені до цього процесу.
Захід був гарною спробою формування спільних позицій та вимог правозахисників до влади та міжнародних організацій в контексті документування та розслідування міжнародних злочинів, вчинених у 2022 році.
Для того, щоб студенти змогли краще зрозуміти процедуру документування воєнних злочинів їм рекомендовано пройти онлайн курс «Документування воєнних злочинів» на дистанційній платформі системи Безоплатної правової допомоги PRAVOКАТОР, який розроблено адвокатом та правозахисником Миколою Кіккасом.