МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Підвищення кваліфікації з питань практичного навчання в системі фахової передвищої освіти викладачів Хмельницького економіко-правового фахового коледжу МАУП.

 

5-6 лютого 2025 року відбулося підвищення кваліфікації відповідальних осіб за проведення практики закладів фахової передвищої освіти «Розвиток професійних компетентностей та фахових якостей через Soft-skills в освітньому процесі у закладах фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення».

Організатор: ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ВИЩОЇ ТА ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ» МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ.

У програмі підвищення кваліфікації взяли участь викладачі Хмельницького економіко-правового фахового коледжу МАУП Алла Авсієвич та Оксана Бернат.

Це був дуже важливий захід для розвитку фахових компетенцій в умовах сучасних викликів, зокрема війни та післявоєнного відновлення. Семінар був насичений цікавими виступами професіоналів, що поділилися досвідом у різних напрямках освіти та розвитку студентів. Особливо цікавими виглядали доповіді щодо впливу ринку праці, дуальної освіти, безпеки в освітньому середовищі, а також використання інноваційних підходів до навчання.

Участь у таких заходах дає можливість отримати не тільки теоретичні знання, а й практичні інструменти для покращення роботи в умовах нестабільності та змін у країні. Система підвищення кваліфікації допомагає створити основу для розвитку нових навичок, необхідних для ефективної роботи з молоддю в умовах війни.

Захід також підкреслив важливість цифрових технологій, дистанційного навчання та партнерських відносин з роботодавцями для підготовки майбутніх фахівців.

Відкривала підвищення кваліфікації Тетяна ІЩЕНКО директор Науково-методичного центру ВФПО. З детальним аналізом щодо підготовки фахових молодших бакалаврів з практичного навчання виступив Микола ХОМЕНКО, кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-методичної роботи НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ВФПО.

Спікерами на семінарі були:

Вплив ринку праці на професійну підготовку майбутніх фахівців (Василь КОВАЛЬЧУК, завідувач відділу Науково-методичного центру ВФПО)

Особливості підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти (Віта БУГАЙЧУК, керівник Навчально-наукового центру дуальної освіти Поліського національного університету).

Створення кваліфікаційних центрів – вимога часу (Ольга ХРУСТАЛЬОВА, методист відділу професійного розвитку та освіти дорослих Науково-методичного центру ВФПО).

Інформальна освіта. Чому вона Вам потрібна (Тетяна ДУДУС, завідувач відділу біологічної освіти Науково-методичного центру ВФПО).

Інформаційна гігієна – важливі правила (Ірина СЕРОВА, завідувач навчально-методичного відділу видавничої діяльності Науково-методичний центр ВФПО).

З досвідом роботи поділилися:

Дуальна освіта – запорука успішного майбутнього здобувачів освіти (Дмитро БІЛИЙ, завідувач навчально-виробничої практики Київського електромеханічного фахового коледжу).

Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки (Петро ЖОВНИЧ, заступник директора Бережанського агротехнічного фахового коледжу НУБіП України).

Розвиток soft-skills у студентів та інноваційні підходи до їх інтеграції в освітній процес (Тамара КОЗЕНКО, Світловодський політехнічний фаховий коледж Центральноукраїнського національного технічного університету).

Проблеми організації виробничої та переддипломної практики фахових молодших бакалаврів зі спеціальності Медсестринство у Харківському обласному медичному фаховому коледжі під час воєнної агресії (Олена СТЕПАНЕЦЬ, завідувач виробничої практики КЗОЗ «Харківський обласний медичний фаховий коледж» Харківської обласної ради).

Шляхи вдосконалення моделей дистанційного навчання в закладах ЗФПО мистецького напряму (Наталія ПАСІЧНИК, заступник директора Луганського обласного центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва, методист практичного навчання Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв ім.С.Прокоф'єва).

Співпраця зі стейкхолдерами: модель, форми партнерської взаємодії, очікування (Валентина СВЕРЛОВИЧ, КЗВО Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж).

Нормативно-правове забезпечення фахової передвищої освіти (Володимир ЗЕЛЕНИЙ, голова сектору фахової передвищої освіти, в.о. директора ВСП «Верхньодніпровський фаховий коледж ДДАЕУ»).

Шляхи удосконалення системи підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців. Дорожня карта (Алла ЧАЙКОВСЬКА, завідувач відділу професійного розвитку та освіти дорослих Науково-методичного центру ВФПО).

Штучний інтелект – що це таке і яке його місце в освіті (Юрій БОГАЧКОВ, методист відділу освітніх вимірювань Науково-методичного центру ВФПО).

Роль цифрових освітніх платформ та онлайн-курсів в умовах війни: виклики та можливості (Світлана ЖУКОВСЬКА, методист лабораторії цифрових та медіатехнологій в освіті Науково-методичного центру ВФПО).

Досвід партнерства ВСП «Політехнічний фаховий коледж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського» з роботодавцем ПрАТ «Полтавський ГЗК» в рамках підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти (Марина БАБАРИКА, заступник директора з навчальної роботи ВСП «Політехнічний фаховий коледж Кременчуцького НУ ім. М. Остроградського).

Досвід використання віртуальної інтерактивної бухгалтерії під час практичної підготовки здобувачів освіти (Ольга ТЕПЛИЦЬКА, викладач Донбаського аграрного фахового коледжу НУ ім. В. Даля).

Цивільний захист учасників освітнього процесу у закладах фахової передвищої освіти в умовах військового та повоєнного стану (Анатолій СТОГНІЙ, викладач ВСП «Хорольський агропромисловий фаховий коледж Полтавської ДАУ»).

Для узагальнення  отриманих нових знань, учасники курсів підвищення кваліфікації пройшли тестовий контроль та отримали сертифікати.