МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Відповідальні за організацію освітнього процесу у Хмельницькому інституті МАУП взяли участь у онлайн-зустрічі з Михайлом ВИННИЦЬКИМ заступником міністра освіти і науки України.

З початку навчального року всі ми пильно слідкували за появою нових та новіших законопроєктів стосовно реформування вищої освіти. ГО Прогресильні ініціювала та провела 2 листопада 2023 року онлайн-зустріч з Михайлом ВИННИЦЬКИМ заступником міністра освіти і науки України з питань вищої освіти (Міністерство освіти і науки України).

Основні тези відвертої розмови:

-немає таємних змов проти вищої освіти;

-реформування є запланованим і триває з 2014 року, а зараз відбувається у швидшому темпі;

-серед закладів вищої освіти залишаться найсильніші, а слабших будуть приєднувати до них;

-через демографічні чинники майже вдвічі зменшилась чисельність випускників шкіл і відповідно, вже не потрібна така кількість викладачів;

-замість звичного бюджету на навчання вже в майбутньому році планується запровадження грантового фінансування чи співфінансування, що в умовах сьогодення буде підтримкою для близько 40% студентів;

-замість заочної таки буде дистанційна освіта, яка ще буде трансформуватись.

Підтвердженням актуальності заходу, як завжди слугують цифри. На зустрічі були присутні близько 333 освітян, які впродовж запланованого часу активно ставили свої запитання, тому пан Михайло люб'язно запропонував подовжити зустріч і дав відповіді на найбільш хвилюючі питання.

 (с) матеріал підготовлено за інформацією ГО Прогресильні.