МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбувся тренінг з представниками кіберполіції «BRAMA. Онлайн варта України».

 

21 березня 2025 року у Хмельницькому інституті МАУП відбувся  науково-практичний семінар з елементами тренінгу із  старшим інспектором відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, старшим лейтенантом поліції, випускником ОПП «Право» Хмельницького інституту МАУП Русланом Данилюком.

Семінар був розрахований на здобувачів освіти всіх курсів спеціальностей 053 «Психологія», 262 «Правоохоронна діяльність», 051 «Економіка» тощо. Старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України старший лейтенант поліції Данилюк Руслан розповідав про основні завдання Кіберполіції: Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності; завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців; впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів; реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів.

Окрему вагу учасники тренінгу приділили знайомству з проєктом Брама – порталом, віртуальними воротами, які захищають нас від небезпеки та негативного впливу онлайн. Раніше брама уособлювала захищене місто, зараз – захищений інфопростір. Це ребрендінг проєкту MRIIYA, з яким здобувачі освіти вже знайомились нещодавно. Діяльність Соціального проєкту «BRAMA» направлена на: - захист медіа простору від російської пропаганди, - блокування каналів поширення дезінформації, - протиправного та забороненого контенту. Метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет. Телеграм-канал проєкту знаходиться за посиланням ( https://t.me/+HtXlp5KSswNlYzNi).

Студенти, зважаючи на специфіку свого напряму навчання, отримали багато інформації для роздумів та подальшого навчання, в тому числі активної участі в даному проєкті з блокування ворожих інтернет ресурсів. З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України ворог активно використовує інформаційні технології в тактичних цілях. Кібератаки, пропаганда та дезінформація інструмент для маніпулювання громадською думкою та переконання світової спільноти у точках зору, які пропонує російське військово-політичне керівництво. Студенти дізнались, як не стати жертвою пропаганди та навчитись розрізняти правдиву та фейкову інформацію.

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та навчати!