МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Студенти Хмельницького інституту МАУП пройшли навчальний тренінг на Платформі дистанційного навчання системи безоплатної правової допомоги «Pravokator» на тему «Захист прав вимушено переміщених осіб, постраждалих від війни рф проти України».   

У 2014 році Україна зіткнулася зі збройним конфліктом, внаслідок чого велика кількість населення Криму, Донецької та Луганської областей були вимушені покинути місця свого проживання. Після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року кількість ВПО збільшилась у рази. Проблема масової внутрішньої вимушеної міграції обумовила потребу у створенні ефективних правових гарантій та соціального захисту з боку держави для внутрішньо переміщених осіб.

На тренінгу піднімались важливі та актуальні на сьогодні питання: хто є внутрішньо переміщеною особою (далі – ВПО) відповідно до законодавства України та які підстави і документи для взяття на облік ВПО; кому і куди потрібно звертатися для постановки на облік як внутрішньо переміщеної особи (отримання довідки); яку інформацію повинна містити заява про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; які документи необхідно подати разом із заявою та у які строки видається довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; у яких випадках заявнику може бути відмовлено у видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та які підстави для її скасування.

Опрацьовано теми: отримання статусу внутрішньо переміщеної особи; оформлення, відновлення документів, що посвідчують особу, яка є внутрішньо переміщеною; соціальні гарантії для внутрішньо переміщених осіб; забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб; порядок стягнення компенсації за пошкоджене чи знищене нерухоме майно; тимчасовий захист як форма міжнародного захисту громадян України.

Студентам, які успішно пройшли підсумкове тестування, видано сертифікат про прослуховування курсу.