МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбувся науково-методичний семінар з елементами тренінгу «Протидія гендерно зумовленому насильству».

 

20 лютого 2025 року представники правоохоронних органів – Ганна Стрембіцька, начальник відділу зв’язків з громадськістю  Управління патрульної поліції в Хмельницькій області, Роман Мурава – старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Хмельницькій області, а також Олена Ниник, магістр з психології, консультант в методі позитивної транскультурної психотерапії та Інна Хмільовська, голова ГО «Жіночий центр «Її голос» провели науково-методичний семінар з елементами тренінгу «Протидія гендерно зумовленому насильству».

Семінар проведено для здобувачів освіти спеціальностей «Право» та «Правоохоронна діяльність», мова йшла про домашнє насильство, форми допомоги та як отримати захист, про детальний алгоритм дії під час виклику, де вчинено домашнє насильство, в тому числі про гендерно зумовлене насильство. Студенти дізналися про передумови гендерно зумовленого та сексуального насильства, пов’язаного із військовим конфліктом та принципи і сервіси допомоги. Важливо, що студенти отримали навички ідентифікації насильства у різних його проявах та зрозуміли причинно-наслідкові зв’язки цього явища.

Ганна Стрембіцька ознайомила присутніх з поняттями «домашнє насильство», «жертви насилля», «кривдник», говорили про спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, які містяться у чинному законодавстві, зокрема, терміновий заборонний припис, обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення з кривдниками профілактичної роботи, їх направлення на проходження програми для кривдників, покрокову інструкцію дій у разі виявлення домашнього насилля. Запрошені отримали інформацію від запрошених психологів – Олени Ниник та Інни Хмільовської про психологічні аспекти гендерно зумовленого насильства, яке вчиняється проти волі людини на соціально приписуваних гендерних відмінностях. Присутні модератори семінару-тренінгу зауважили, що будь-яке насильство не має виправдань. В ігровій формі та дружній атмосфері модераторки говорили зі студентами про важливі речі: - стать і гендер, - гендерні стереотипи, - види і причини гендерно зумовленого насильства, - з'ясовували, куди можна звернутися за допомогою людина, яка пережила насильство.

«Важливо не бути байдужими, можливо саме ваша увага до людини розірве коло насильства над нею», - зауважили модератори.