МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Науковці Хмельницького інституту МАУП досліджують розуміння сутності освіти в системі національної безпеки

 

Світогляд Європейського Союзу ґрунтується на шести основних цінностях, які є близькими та зрозумілими кожному українцю. Саме вони об’єднують нас з європейцями більше, ніж навіть закони чи міждержавні угоди.

Шість базових цінностей Європейського Союзу – це світоглядні принципи, а саме: повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права та повага до прав людини.

Всі ми хочемо жити в комфортній і безпечній країні, вільно подорожувати та навчатися, знати, що в державі діють єдині для всіх правила гри і для успіху потрібна лише власна наполегливість. Поки що це картинка ідеальної України. Але в міру того, як ми будемо рухатися до членства в Європейському Союзі, вона буде ставати все більш і більш реальною.

Саме з метою обговорення важливих питань євроінтеграції України 31 травня 2022 року відбулося засідання круглого столу (з міжнародною участю) «Євроінтеграція: шлях від самоідентифікації громадян України через упровадження європейських цінностей та підходів в освіті – до системної трансформації держави» співорганізаторами якого стали Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Хмельницька обласна військова адміністрація та Хмельницька обласна рада.

 

З темою доповіді «Побудова системи «якісна освіта – національна безпека»: європейський досвід та українські перспективи» виступила на засіданні доцент кафедри права та правоохоронної діяльності Хмельницького інституту МАУП Валентина Парандій. Доповідь була побудована на матеріалах дослідження «Освіта в системі національної безпеки» частина якого опублікована у травні 2022 року в колективній монографії «Феномен безпеки: соціально-гуманітарні виміри».