МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбулася Міжнародна науково-практична конференція до Дня прав людини.

7 грудня 2023 року в Хмельницькому інституті МАУП відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні» (до 75 річниці з Дня прийняття Загальної декларації прав людини і громадянина).

Конференція  розпочалася з вступного слова директора Хмельницького інституту МАУП Леоніда Григоровича Білого, який у вітальному слові зазначив про важливість інституту прав людини і громадянина на сучасному етапі, актуальність проблеми захисту прав і свобод людини і громадянина, особливо в умовах воєнного стану.

На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ в сфері захисту прав людини: понад 170 науковців з понад 25 закладів освіти та державних установ та організацій України, Китаю, Іспанії та Великобританії:

Університету Глазго (Шотландія), Університету Стратклайд (Шотландія), Українського державного університету імені М. Драгоманова, Хмельницького інституту МАУП, Навчально-наукового інституту права імені князя Володимира Великого ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», Навчально-наукового Інституту міжнародних відносин та соціальних наук ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, Львівського національного університету імені Івана Франка, Державного торговельно-економічного університету, Хмельницького національного університету, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Анатолія Назаренка, НДІ приватного права та підприємництва ім. академіка Ф.Г. Бурчака, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна», Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, Хмельницького кооперативного коледжу Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, Хмельницького політехнічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка», Інституту професійного розвитку Пенітенціарної академії України, КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», Навчально-наукового інституту неперервної освіти Національного авіаційного університету, Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області, Секретаріату  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області, Управління дотримання прав людини Національної поліції України, Управління патрульної поліції в Хмельницькій області, комунальних закладів загальної середньої освіти міста та області.

На засіданні конференції обговорювались результати моніторингу дотримання прав людини регіональним представництвом Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області.  У своєму виступі Оксана Шейгец розповіла про результати моніторингу дотримання прав людини, зокрема в рамках реалізації національного превентивного механізму, до закладів соціальної сфери. Зокрема, доповіла учасникам про порушення прав захист від катувань і жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження чи покарання – це факти про застосування до підопічних незаконної ізоляції в установах соціального захисту, не фіксація отриманих травм підопічними; порушення права на охорону здоров’я – неналежне виконання професійних обов’язків сімейними лікарями, які надають медичну допомогу підопічним у даних закладах, формальна організація проведення медичних оглядів та лікування, кількарічне незабезпечення закладів соціальної сфери

Ганна Стрембіцька, начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Хмельницькій області,  Роман Мурава та Данило Судобіцький, інспектори управління патрульної поліції в Хмельницькій області  зосередили увагу на діяльності патрульної поліції у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина, особливо в рамках реагування на випадки порушення водіями правил дорожнього руху, у своїй доповіді звернули увагу на неврегульованість питання надання особі перекладача або забезпечення безпеки транспортного засобу. Руслан Данилюк, старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України звернув увагу у своєму виступі на важливість дотримання інформаційної гігієни, розповів про проєкти, створені волонтерами та небайдужими громадянами за сприяння Кіберполіції України - проєкт «МРІЯ», що став сильною ініціативою протидії російській пропаганді в медіа-просторі. Олена Варфоломєєва, заступниця  директора Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області доповідала про діяльність Центру в період війни, надання послуг безоплатної вторинної  правової допомоги особам, які мають таке право.  Андрій Палінчак, адвокат, ГО «Подільська правова ліга»  звернув увагу на поняття комп’ютерної програми як об’єкта права інтелектуальної власності. важливість забезпечення захисту прав людини в умовах воєнного стану інститутами громадянського суспільства, можливості громадських організацій в сфері реалізації та захисту прав осіб.

 

Всі тези доповідей буде опубліковано в XІІІ випуску наукових праць «Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні»