МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Зустріч студентів Хмельницького інституту та коледжу МАУП з працівниками аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Проблема запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків для України є однією з найактуальніших.

Сутність рятувальних та інших невідкладних робіт — це усунення безпосередньої загрози життю та здоров’ю людини, відновлення життєзабезпечення, запобігання або значне зменшення матеріальних збитків.

Однією з серйозних загроз сучасного суспільства є тероризм. У нашій державі у найжахливіших проявах здійснюється військовий тероризм з боку російських окупантів. Більшість цих злочинів відбуваються з використанням вогнепальної зброї та вибухових пристроїв.

29 квітня 2022 року у Хмельницький інститут МАУП та Хмельницький економіко-правовий фаховий коледж МАУП прибули працівники аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Вони провели бесіду зі студентами та викладачами щодо поводження з невідомими предметами і пристроями, продемонстрували зразки вибухонебезпечних предметів, ознайомили з правилами поведінки, у разі виявлення таких предметів.

Зустріч проходила на онлайн платформі GOOGLE MEET і об’єднала більше 60-ти учасників відеоконференції.

Начальник ВПР Максим Гаєвський доповів про дотримання правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, розповів про реальні випадки знешкодження і ліквідації нестандартних пристроїв, що знаходились у модних жіночих сумочках, привабливих пакетах, залишених мобільних телефонах, дитячих іграшках. Якщо ви спостерігаєте підозрілий предмет - повідомте про знахідку до поліції, до військкомату, органів місцевого самоврядування, підрозділу ДСНС за телефоном «101» та «102».\

 

Старший-сапер ВПР Олег Грибовський доповів про різновиди вибухонебезпечних предметів. Застеріг нас від самостійного їх знешкодження, від контакту предметів з вогнем.  

Працівники групи піротехнічних робіт та особисто водій-сапер ВПР Олександр Грабчук доставили у наш ВУЗ навчальні  зразки вибухонебезпечних предметів та організували виставку з ручних гранат, касетних елементів з крильцями, артснарядів, протипіхотних мін. А присутні викладачі, Кіщенко Богдан, Савчук Людмила, Авсієвич Алла, приміряли на себе захисну каску та бронежилет.

 

Студенти вступили у жваву дискусію, закидали спецпризначенців актуальними та болючими питаннями про війну в Україні, про хімічну зброю, про досвід розмінування. На питання «Чи були у Хмельницькому випадки, коли ви виявляли порушників, що передавали інформацію ворогові?»  начальник ВПР Максим Гаєвський відповів  - «так».

Весь час нам потрібно бути пильними, підтримувати наші Збройні сили, розвивати економіку і працювати над реалізацією освітніх траєкторій. 

Ми віримо в перемогу України.