Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів»
6 листопада 2019 р. у Хмельницькому інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів» (до 130-річчя від дня народження українського письменника, сатирика і гумориста Остапа Вишні (13.11.1889-28.09.1956)).
На науковому зібранні порушувалися мовні проблеми: цивілізаційно-культурний розвиток України в контексті сучасних глобалізаційних процесів; українська мова у сучасному інформаційному просторі; нормативно-правові документи щодо мовної політики в Україні на сучасному етапі; державна мовна політика в галузі освіти України; формування духовної культури особистості через менталітет та мову українського народу; український правопис 2019 року: сучасне бачення; мовне середовище учнівської та студентської молоді: виклики сучасності; Остап Вишня – український письменник і творець нового жанру – «усмішок»; іскрометний гумор Остапа Вишні та ін.
На науковому заході були присутні: представники державних і громадських установ; науковці з різних регіонів України (Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Миколаїв, Київ, Ізмаїл, Красилів); викладачі і студенти Всеукраїнського університету ПрАТ «ВНЗ «МАУП», Хмельницького економіко-правового коледжу та Інституту МАУП, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка; вчителі та учні НВО № 5 імені Сергія Єфремова м. Хмельницького, НВК № 10 м. Хмельницького, Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ступеня», Гвардійського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія».
Розпочалося наукове засідання з вітального слова директора Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП Парандій Валентини Олександрівни, яка у своєму виступі порушила актуальні проблеми: мова як складник державотворення, мовне середовище учнівської та студентської мови.
З вітальним словом витупили: Л. А. Сердунич, українська поетеса, просвітниця, фольклористка, письменниця, журналістка, сценаристка, громадська діячка, радіоведуча, член НСПУ, НСЖУ, НСКУ, АДГУ, ВТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка; М. Ф. Швець, подільський поет, член ВТС «Конгрес літераторів України» (2007 р.). Один із співзасновників обласного осередку ВТС «Конгрес літераторів України». Любов Андріївна декламувала власну поезію про мову.
Доповідачами були викладачі і вчителі української мови та літератури, здобувачі вищої освіти закладів вищої освіти та учні закладів загальної середньої освіти.
Учні НВО № 5 імені Сергія Єфремова душевно й емоційно декламували поезії про рідну мову.
Під час роботи наукового засідання працювали книжково-ілюстративні виставки: «Там, де живе рідна мова, живе український народ», «Веселий пересмішник – щира душа України» (Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки); «Українська мова – ДНК нації» (Бібліотечно-інформаційного відділу Хмельницького інституту МАУП).
До початку роботи науково-практичної конференції видано дванадцятий випуск збірника наукових праць «Українська мова і нація». Кожен з учасників наукового заходу отримав програму та збірник матеріалів.
На завершення з заключним словом про роль мови в житті людини виступила директор Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП В. О. Парандій та подякувала усім за плідну роботу.