27 вересня 2018 року в Хмельницькому інституті МАУП відбулося наукове засідання у форматі круглого столу «Учнівсько-студентський туризм: від проблем до перспектив», на якому порушувалися актуальні питання туристичної сфери: історія розвитку учнівсько-студентського туризму; навчально-освітня робота туристично-краєзнавчих центрів у контексті розвитку туризму; роль і значення туристичних фірм регіону щодо пропагування учнівсько-студентського туризму; музеї: реалії і перспективи у розвитку молодіжного туризму Хмельниччини; бібліотеки в системі туристично-рекреаційної діяльності; перспективи кадрового забезпечення туристичної галузі; розвиток окремих видів туризму краю та ін.
На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ:
- Н. В. Колесник, директор Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді;
- Н. І. Стрельбіцька, директор туристичної агенції «Ніка-тур»; Б. О. Пажимський, директор ДІКЗ «Самчики»;
- Л. В. Стебло, директор Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, керівник туристичного гуртка СЗОШ № 20;
- Т. С. Кравчук, директор туристичної агенції «Еврика СТ»;
- І. Ф. Кукуруза, заступник директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді;
- Д. В. Федчишен, методист організаційно-масового відділу Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, тренер зі спортивного туризму Хмельницької приватної гімназії «Мої обрії»;
- науковці з різних регіонів України (Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Павлоград),
- викладачі і студенти Хмельницького економіко-правового коледжу та Інституту МАУП, Західнодонбаського інституту МАУП, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету;
- вчителі та учні гімназії № 2 м. Хмельницького, Гвардійського НВК (Хмельницький район), НВК №10 м. Хмельницького, Ружичнянського НВК (Хмельницький район), Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ст. №14, Стуфчинецької СЗОШ І-ІІІ ст. (Хмельницький район).
Розпочалося наукове засідання з вітального слова директора Хмельницького інституту МАУП Леоніда Григоровича Білого.
У виступі Л. Г. Білий висвітлив про значення туризму для людини й суспільства. Також зазначив про організацію та проведення туристсько-краєзнавчих подорожей з учнівською та студентською молоддю.
На засіданні круглого столу учасники порушували актуальні проблеми туризму. Н. В. Колесник, директор Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, у своїй доповіді розкрила історію розвитку дитячо-юнацького туристсько-краєзнавчого руху. Також вона вручила грамоту студентам Хмельницького економіко-правового коледжу та Інституту МАУП, спеціальності «Туризм», які вибороли 4 місце у військово-патріотичному квесті для молоді.
Про перспективи розвитку спортивного туризму в м. Хмельницькому розповіла Л. В. Стебло, директор Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Її доповідь про спортивний туризм продовжив І. Ф. Кукуруза, заступник директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Про учнівсько-студентський туризм на прикладі ДІКЗ «Самчики» розповів Б. О. Пажимський, директор ДІКЗ «Самчики». С. С. Ганджук, педагог-організатор Гвардійського навчально-виховного комплексу, у своїй доповіді висвітлила про екскурсії в освітньому процесі як засіб соціалізації особистості. Про роль туристичних фірм у розвитку молодіжного туризму висвітлила у своєму виступі Кравчук Таїса Степанівна, директор туристичної агенції «Еврика СТ».
Доповідачами були студенти Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП, студенти Хмельницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету, а також учні Ружичнянського НВК, Гвардійського НВК, Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ст. №14, Стуфчинецької СЗОШ І-ІІІ ст. Учні гімназії № 2 м. Хмельницького (Володимир Авсієвич, Іван Гончар, Юлія Сис, Вікторія Смоляр, Максим Фертюк) здійснили презентацію проекту «Інтерактивна культурно-туристична мапа Хмельниччини».
Під час роботи наукового засідання працювали книжково-ілюстративні виставки: «Туристичні шляхи Хмельниччини» (Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки); «Туризм – активна форма рекреації здобувачів вищої освіти» (Бібліотечно-інформаційного відділу Хмельницького інституту МАУП).
На завершення з заключним словом про туризм як засіб виховання молодого покоління виступив директор Хмельницького інституту МАУП Л. Г. Білий та подякував усім за плідну роботу.