МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Подвиг Героїв Крут вшанували у Хмельницькому інституті МАУП

 27 січня 2023 року у Хмельницькому інституті МАУП з нагоди  подвигу Героїв Крут відбувся пам’ятний захід. У заході взяли участь викладачі та студенти.

Сто п’ять років тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. В бою з українського боку налічувалося біля 500 захисників і 20 старшин. На озброєнні вони мали 16 кулеметів і гармату на залізничній платформі. Проти них наступали загони із петроградських і московських червоногвардійців зі складу 1-ї армії Єгорова, а також загін матросів-балтійців з 2-ї армії Берзіна загалом – більше 4000 бійців. Наступ піхоти мали підтримати гарматним і кулеметним вогнем бронепотяги № 2 та ім. В. Леніна. Командував наступом на Київ Михайло Муравйов.

Найтрагічніший епізод бою під Крутами – загибель студентської чоти, яка при відході заблукала і вийшла на станцію, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Розлючені червоноармійці наступного дня розстріляли усіх полонених розривними кулями. У їхньому числі був і Володимир Шульгін – брат відомого діяча Центральної Ради Олександра Шульгіна. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені.

З промовою про пам’ятні події виступив директор Інституту Леонід Григорович Білий.

Завідувач кафедри українського православ’я та теології, протоієрей Олександр Анатолійович Дацюк закликав усіх присутніх до молитви за душі всіх загиблих, а також до молитви за Україну, яка у ці дні зіткнулася з новими викликами у боротьбі за незалежність.