МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

В Хмельницькому інституті МАУП  вшанували пам’ять Героїв Крут.

 

29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

Світова історія знає багато жертв в ім’я ідей, але аналогічної Крутам не було. 29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України… 

До Дня пам’яті Героїв Крут в Хмельницькому інституті МАУП провели міні-реквієм, а також переглянули документальний фільм «Крути. Гостомельський рубіж» якій порівняв історію та сьогодення.

Стрілецький батальйон, що складався з вісімнадцятирічних курсантів, очолюваний генералом, закривав собою міст із Гостомеля на Київ, чи не єдиного ймовірного місця прориву росіян. 25-го лютого студенти прийняли свій перший бій із ДРГ противника, не знаючи реальної кількості ворожої сили й техніки, курсанти майже місяць протистояли спробам росіян намацати слабкі місця оборони.

Як і понад сто років тому курсанти військового навчального закладу, під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, повторили подвиг своїх ровесників – оборонців Крут, які у лютому 1918 року затримали наступ більшовиків на українську столицю.

Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється – сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.

Дякуємо кожному, хто зараз боронить державу, її незалежність і майбутнє!