МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

7 грудня 2020 року до Дня Збройних сил України відбулася зустріч студентів Хмельницького інституту та Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП з Даніловим Василем Михайловичем, полковником запасу, викладачем Національної Академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Василь Михайлович ознайомив студентів історією формування Збройних сил України, з державно-правовим підґрунтям військового законодавства, а саме зі ст.17 і ст.65 Конституції України, розповів, що основні засади діяльності Збройних сил України визначаються такими законодавчими актами, як Закон України «Про оборону України» (6 грудня 1991 р.), Закон України «Про Збройні Сили України» (6 грудня 1991 р.) та Закон України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» (січень 2005 р.).

Студенти дізнались, що основними завданнями Збройних Сил України є стримування і відсіч збройної агресії проти України, що і відбувається на частині Донецької та Луганської областей, як зазначив Василь Михайлович, а також охорона повітряного та підводного простору держави. Окрім цих основних завдань ЗСУ можуть також залучатися до здійснення заходів правого режиму воєнного та надзвичайного стану, посилення охорони державного кордону, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надання військової допомоги іншим державам, участь у міжнародному військовому співробітництву. Також студенти детально ознайомились із загальним керівництвом Збройними Силами України, видами та родами військ, що є у складі ЗСУ.

 

Василь Михайлович розповів студентам про особливості проходження військової служби в сучасних умовах, які виклики стоять перед курсантами, і які перспективи їх чекають.

Також студенти цікавились щодо вступу на військову службу Національної Академії Державної прикордонної служби України ім.. Богдана Хмельницького. За словами Василя Михайловича, для цього їм потрібно закінчити два курси освітнього рівня бакалавр, лише тоді за наявності відповідної фізичної підготовки, за результатами військо-медичного огляду, студенти зможуть проходити відповідні курси військової підготовки, після завершення яких отримають звання молодшого лейтенанта запасу.

Зустріч була досить інформаційною та цікавою. Студентський колектив ще раз приєднується до привітань з нагоди Дня Збройних Сил України, який ми святкували 6 грудня 2020 року. Бажаємо усім, хто захищає територію нашої Батьківщини від ворогів, мужності, мудрості, незламної сили волі.