МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом
 

14 вересня 2022 року в Хмельницькому інституті МАУП відбулася зустріч студентів з Мандзюком Миколою Ростиславовичем – викладачем кафедри військової підготовки Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, полковником, учасником АТО. Зустріч була організована в рамках підписаного між Хмельницьким інститутом МАУП та НАДПС України договору про співробітництво та стосувалася навчання за програмою підготовки офіцерів запасу.

Микола Ростиславович детально розповів студентам як стати курсантами військової кафедри та про основні напрямки діяльності військової кафедри. Також ознайомив з правилами проведення конкурсного відбору, який включає:

• оцінку рівня успішності навчання студентів;

• професійно-психологічний відбір студентів;

• оцінку рівня засвоєння студентами програми допризовної підготовки;

• оцінку рівня фізичної підготовки студентів.

 

 Також студентів ознайомили з Правилами прийому для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу, зразками документів, що подаються до відбіркової комісії а також з графіком проведення вступних випробувань за програмою підготовки офіцерів запасу.

Як зазначив полковник Мандзюк Микола, на кафедрі військової підготовки майбутні офіцери запасу оволодівають необхідними військовими знаннями основ теорії і практики застосування підрозділів у сучасному загальновійськовому бою. Крім того, студенти вивчають військово-інженерну справу, зв’язок, захист від зброї масового ураження, топографію, стрілкову підготовку, експлуатацію бойових машин спеціалізованих підрозділів та інші спеціальні дисципліни.

Програма підготовки офіцерів запасу розрахована на два роки. По завершенню навчання випускники, згідно вимог кваліфікаційних характеристик можуть призначатися для заміщення первинних посад командирів механізованих взводів, – розповів він.

Віднедавна, окрім юнаків, таку підготовку мають змогу проходити і дівчата», – зазначив Микола Ростиславович.

Після закінчення навчання на військовій кафедрі студенти отримують військовий квиток та звання «молодший лейтенант запасу».