МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Студенти Хмельницького інституту МАУП відвідали презентацію проекту Unicef, що відбулася у Хмельницькій міській раді

 

Захід відбувся за сприяння Unicef та присвячений проекту «Громада, дружня до дітей та молоді». На заході були присутні мер міста Симчишин Олександр Сергійович і секретар міської ради Кривак Михайло Михайлович, вони розповіли про досягнення міста та новозбудовані дитячі садки і школи.

Також в рамках проекту виступила Боричук Наталія, керівник соціального проекту Unicef, вона розповідала про можливості проекту і важливості залучення дітей до активного громадського життя. В рамках проекту виступили також Ольга Прижко, спеціаліст комунікації Unicef, вона розповіла про важливість комунікації і ознайомила з проектами Unicef. І Олена Крижник спеціаліст методології Unicef. Розповіла про завдання ініціативи і для чого вона потрібна.

Діти та молодь мають права, визначені в Конвенції ООН про права дитини, але не всі з них мають рівні можливості. Про те, що діти – наше майбутнє, часто можна почути з уст політиків різних рівнів. Однак які реальні дії повинні стояти за цими словами? Як ефективніше працювати заради не тільки майбутнього, а й сьогодення? Наскільки рішення влади й суспільства захищають інтереси, відповідають потребам та враховують голоси дітей та молоді?

З початком реформи децентралізації в Україні з’явилось вікно можливостей для реалізації молодіжної і дитячої політик на місцевому рівні. ЮНІСЕФ розробив ефективний інструмент, який допомагає місцевій владі впроваджувати механізми захисту інтересів дітей та молоді - ініціативу “Громада, дружня до дітей та молоді”.

“Громада, дружня до дітей та молоді” - це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей.

Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року. На даний час ініціативу підтримали понад 3 000 муніципалітетів у 38 країнах на п’яти континентах. В Україні ініціатива реалізується з 2018 році. Більше 170 муніципалітетів висловили бажання приєднатись до ініціативи. В Україні станом на 1 серпня 2021 року в ініціативі беруть участь 35 міст і громад (23 з них вже мають проміжний статус кандидата), у яких мешкає більш ніж 9 млн. людей.