МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

 

         23 лютого 2017 року у Хмельницькому економіко-правовому коледжі у рамках відзначення 146-ої річниці від дня народження Лесі Українки проведено
лекцію-бесіду «Леся Українка як світоч української культури».
Під час заходу студенти Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП читали доповіді про життя і творчість української письменниці і декламували поезії.


         Незабутнє враження справив документальний фільм про життя видатної поетеси Лесі Українки.
Вона писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі.


Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903-1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін.
Іменем Лесі Українки названі бульвар, площа, театр, центральна публічна бібліотека для дорослих в Києві, Центральна міська бібліотека у Херсоні.


Ім’я Лесі Українки носять вулиця, парк, університет і музей археології у Луцьку, а також велика кількість площ, вулиць, театрів, вишів, установ та підприємств в Україні, зокрема Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки міста Львова. У Мельбурні (Австралія) є Українська Школа в Нобл Парку ім. Лесі Українки. Її життя і творчість вивчає Науково-дослідний інститут Лесі Українки.


На території Хмельницького інституту на Алеї української духовності встановлено пам’ятник поетесі.